Başkan Mahçiçek; Kocaman yüreklerinde sonsuz sevgi taşıyan özel bireylerimizin yanındayız’

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayadı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Mart 2024 10:52
Başkan Mahçiçek; Kocaman yüreklerinde sonsuz sevgi taşıyan özel bireylerimizin yanındayız’

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Onikişubat Belediyesi olarak down sendromu farkındalığına yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Mahçiçek, Hamidiye Bekir Topçuoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile down sendromlu bireylerin fiziksel ve zihinsel gelişimini güçlendirerek, toplum hayatına başarı ile uyum sağlayabilmelerini hedeflediklerini söyledi.

Başkan Mahçiçek, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Bütün imkanlarımızla down sendromlu kardeşlerimizin hizmetindeyiz”

21 Mart Down Sendromlular Günü vesilesiyle +1 farkla dünyaya gelen özel gereksinimli bireylerimizin ayrımcılığa ve olumsuz tutumlara maruz kalmasını önlemek, erken eğitimle sosyal hayata kazandırılabileceklerinin farkına varmak ve hayatlarını bir birey olarak sürdürebilmelerini sağlamak için hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Bilinmelidir ki onlar diğer bireylerin sahip oldukları her hakka sahiptirler. Onikişubat Belediyesi olarak ayırt etmeksizin bütün insanlarımızı yaratılmış en önemli varlıklar olarak görüyor ve bu yönde çalışmalar yürütüyoruz. Bu anlamda sadece Dünya Down Sendromlular Günü’nde değil, bütün çalışmalarımızda özel gereksinimli kardeşlerimizi merkez konumda yapılandırıyor, farkındalık yaratmak için önemli projeler hayata geçiriyoruz. Biliyoruz ki onlar, enerjileri, yaşam sevgileri ve eğlenceli taraflarıyla çevresindeki insanlara ve topluma örnek kimselerdir. Tüm dünyaya örnek olacak şekilde Kahramanmaraş’ımızda oluşturduğumuz Hamidiye Bekir Topçuoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’mizi şehrimizdeki bütün down sendromlu kardeşlerimizin hizmetine sunduk.

“Özel bireylerimizin topluma kazandırılmasını önemsiyoruz”

Down sendromlu bireylerimiz uygun eğitim programları ile toplum hayatına başarı ile uyum sağlayabilmektedirler. Bu fazlalıklarıyla dünyamızı güzelleştiren bireylerimizin küçük yaştan itibaren rehabilitasyon süreciyle topluma kazandırılmasını önemsiyor, daha iyi eğitim almaları ve toplum içerisinde kendilerini daha rahat ifade edebilmelerine imkân sağlayarak, onları topluma kazandırmaya gayret ediyoruz. Aynı zamanda sadece down sendromlu çocuklarımızı değil, ailelerimiz içinde eğitim hizmetleri veriyoruz. Biliyoruz ki en güçlü eğitim ailede verilendir. Ayrıca, Hamidiye Bekir Topçuoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’mize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Alper Topçuoğlu beyefendi ve kıymetli ailesine çok teşekkür ediyorum.

“Kocaman yüreklerinde sonsuz sevgi taşıyorlar”

Bu konuda toplum olarak göstereceğimiz destek, onların ve ailelerinin hayatlarını daha yaşanabilir bir hale getirecektir. Bizler Down Sendromlu bireylerimizin farkındayız, tüm vatandaşlarımızın da aynı farkındalığa sahip olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; kocaman yüreklerinde taşıdıkları sonsuz sevgileri ile bizlerin hayatına tarif edilemez bir güzellik katan Down Sendromlu kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtiyor, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nün toplumsal bilinci geliştirecek çalışmalara katkı sağlamasını ümit ediyor, kendilerine ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İlgili Haberler

KAYNAK: Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.