1. Haberler

  2. Sağlık

  3. BAŞHEKİM KILAÇ, GÖREVİNE BAŞLADI
BAŞHEKİM KILAÇ, GÖREVİNE BAŞLADI

BAŞHEKİM KILAÇ, GÖREVİNE BAŞLADI

Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne atanan Dr. M. Fatih Kılaç, resmen görevine başladı.

A+A-

Türkiye Kamu hastaneleri Birliği bünyesindeki Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nce Elbistan’da gerçekleştirilen yeni yapılanma çerçevesinde Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. M. Fatih Kılaç Elbistan Hastanesi Yönetici-Başhekimi, Elbistan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferruh Kılıç Başhekim Yardımcısı, Hemşire Şengül Yıldırım Çakar Hasta Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne, Hemşire Hamide Arslan Hasta Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcılığı’na, Necmettin Cehiz Hastane İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcılığı’na atandı.
Yeni yapılanmayla birlikte Başhekimlik Hastane Yöneticisi-Başhekim olarak değiştirirken, Hastane Müdürlüğü kaldırılıp yerine Hastane İdari ve Mali işler Müdürlüğü, Başhemşirelik kaldırılıp yerine Hasta Bakım Hizmetleri Müdürlüğü kuruldu. Hastane İdari ve Mali İşler Müdürlüğü’ne ise herhangi bir atama yapılmadı.
Diğer taraftan Elbistan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı iken ağustos ayında Elbistan ilçe Sağlık Müdür olarak atan ve yeni yapılanmayla eski görevine tekrar atanan Dr. Ferruh Kılaç’tan boşalan Elbistan İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ise, eski Başhekim Yardımcısı Mustafa Murat Küçük atandı.
KILAÇ; “DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİN EKİBİMİZLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”
1975 Adana Ceyhan doğumlu olan Elbistan Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Dr. M. Fatih Kılaç, 10 yıldır doktorluk yapıyor ve 1,5 yıldır da Elbistan Dwevlet Hastanesi’nde Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı olarak görev yapıyor.
Göreve başlamasının ardından bir açıklama yapan Başhekim Kılaç şunları söyledi;
“Sağlık Bakanlığı’nın yeniden yapılanma kapsamında Elbistan Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi ve Başhekimlik görevini üstlenmiş durumdayız. Elbistan’a daha iyi hizmet verebilmek için ekibimizle çalışacağız. Buradaki çalışmalarımızı en üst seviyeye çıkarmak için gayret göstereceğiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.