1. Haberler

  2. Gündem

  3. BANK ASYA ELBİSTAN ŞUBESİ AÇILDI
BANK ASYA ELBİSTAN ŞUBESİ AÇILDI

BANK ASYA ELBİSTAN ŞUBESİ AÇILDI

Akdeniz Bölgesi’nde yatırımlarına devam eden Bank Asya, Kahramanmaraş’taki 2. şubesini Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Ali Tuğlu, Kaymakam Numan ALTAY, Emniyet Müdürü Barış Murat Başal, Garnizon Komutanı İbrahim Yazıcı'nın katıldığı törenle hizmete açtı

A+A-

Finans sektöründe istikrarlı yükselişini sürdüren Bank Asya, yurt çapındaki hizmet ağına bir yenisini daha ekledi. 13 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen törenle açılan Elbistan Şubesi ile Bank Asya’nın Kahramanmaraş’taki şube sayısı 2 oldu.

Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Ali Tuğlu, Elbistan Şubesi’nin açılışında yaptığı konuşmada; yakaladığı sağlıklı büyüme performansını başarıyla sürdüren Bank Asya’nın aktif büyüklük bakımından Türkiye’nin önde gelen bankaları arasına girdiğini belirtti.

Ana enstrümanı finansman desteği sağlamak olan katılım bankalarının her geçen gün değerinin daha iyi anlaşıldığının altını çizen Ali Tuğlu, katılım bankacılığının üretici ve girişimci için en güvenli ve en iyi büyüme reçetesi olduğuna değinerek, Bank Asya’nın en kritik zamanlarda bile işletmelere desteğini ve reel ekonomiye katkısını sürdürdüğünü ifade etti.

Elbistan’ın sosyo-ekonomik anlamda hem nüfusu, hem de makro ekonomik verileri ile ülkemizdeki birçok ili geride bıraktığını belirten Ali Tuğlu, “Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nin kesiştiği noktada bulunan Elbistan, Türkiye’nin 4. büyük ovasını sınırları içerisinde bulundurmaktadır” ifadelerini kullandı. Tuğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bugün Elbistan, 5 milyar tonun üzerindeki linyit rezervleri ve bölgede kurulu termik santraliyle Türkiye’nin elektrik ihtiyacının %10’unu karşılamakta ve ülkemize çok büyük ekonomik değer katmaktadır. Yeni yapılan yatırımlarla da bu oranın önümüzdeki yıllarda %25’lere çıkması planlanmaktadır. Ayrıca tarım ve hayvancılık alanındaki yatırımlarıyla dikkat çeken Elbistan, sahip olduğu toprakların verimliliği ile yetinmemiş, insanının çalışkanlığı ve disiplini sayesinde muazzam bir dönüşüm gerçekleştirmiştir.”  

Elbistan’ın tarım, hayvancılık ve madencilik alanında geliştirmiş olduğu başarılı iş modelini, bankacılık sektöründe de Bank Asya’nın gerçekleştirdiğini ifade eden Tuğlu, Bank Asya’nın müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu finansman ihtiyacını en hızlı karşılayacak sistemi kurması sayesinde 16 yıl gibi kısa bir sürede sektörünün lider bankası konumuna ulaştığını söyledi.

 

Aktif büyüklüğü 20 Milyar TL’ye ulaştı

Bank Asya’nın bugün, 20 Milyar TL aktif büyüklüğü ve ekonomiye sağladığı nakdi ve gayri nakdi toplam kaynağın 24 Milyar TL’ye ulaştığını aktaran Ali Tuğlu, Türkiye’nin en büyük finansman kuruluşlarından biri olduklarını belirtti.

2012 yılının kendileri için yatırımların hız kesilmeden devam edildiği bir yıl olduğunu ve 50 yeni şube açarak toplam şube sayısını 250’ye çıkardıklarını vurgulayan Tuğlu, şunları söyledi: “Bank Asya olarak, hızlı şubeleşmenin yanı sıra önemli iştirak yatırımları da yaptık. Türkiye’nin ilk faizsiz emeklilik şirketi Asya Emeklilik faaliyetlerine başladı ve kısa zamanda 30 binin üzerinde müşteriye ulaşarak, sektörün önemli oyuncuları arasında yer alacağını şimdiden göstermiş oldu. Bir diğer yatırım yaptığımız alan da Menkul Kıymetler Piyasası’nda oldu. Asya Menkul Değerler A.Ş.’yi kurduk. Böylece, müşterilerimize yatırımlarını farklı alanlarda değerlendirmelerine yönelik danışmanlık hizmeti verirken, halka arzlarına da aracılık edeceğiz.”

Şubeleşmeye ve iştiraklere yapılan yatırımlardan başka, yurt dışındaki ilk şubelerini geçen ay Erbil’de açtıklarını belirten Tuğlu, yine yıl içinde Hindistan’da temsilcilik ofislerinin de hizmete girdiğini ifade etti.

Güneşli Mahallesi Battal Gazi Caddesi’nde hizmet vermeye başlayan Bank Asya Elbistan Şubesi’nde, müdür olarak görev yapan İbrahim Ümit Boyraz, Elbistanlılar’a hizmet veriyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bank Asya Elbistan Şubesi’nde müşterilerinin her türlü ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak organizasyon yapısına sahibiz. Bölgede istihdama ve gelişime açık firmalara destek vereceğiz. Amacımız bireysel ve KOBİ Bankacılığı alanlarında öncü projelere imza atarak Elbistan ekonomisine katkıda bulunmak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.