AVRUPA TÜMSİAD 2013 EKONOMİ FORUMU

Avrupa TÜMSİAD 3. GİK ve 2013 Ekonomi Forumu, muhteşem bir atmosferde gerçekleştirildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
AVRUPA TÜMSİAD 2013 EKONOMİ FORUMU

 Berlin Şubesinin açılışının ardından yapılan Genel İstişare Kurulu ve Ekonomi Forumuna Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, T.C. Berlin Büyükelçisi H. Avni Karslıoğlu, Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD Avrupa Başkanı Cahit Kerenciler, Üyeler ve Birçok İşadamı katıldı. Diğer yandan, GİK’te Almanya SPD Partisi Berlin Milletvekili İlkin Özışık, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Almanya’daki çeşitli STK`ların Temsilcileri, TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜMSİAD Avrupa Yönetim Kurulu Üyeleri, Avrupa’daki 7 Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Avrupa TÜMSİAD Üye İşadamları da hazır bulundu.

 

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin müthiş bir gelişim ve dönüşüm sürecini yaşadığını, sivil toplum örgütlerinin bu dönüşüm ve büyüme sürecinde çok önemli görevler, fonksiyonlar üstlendiğini belirterek, “TÜMSİAD’ın Avrupa’daki bu yapılanmalarını büyük bir gururla izlemekteyiz. Avrupa ülkeleriyle olan bağlantılarımızı sağlama, ticaret hacmimizi geliştirme açısından bu yapılanmaların öneminin gün geçtikçe arttığını görüyoruz. Avrupa’da birçok noktada faal olan, üyeleriyle ülkemiz ihracatında ve ülkemize katma değer sağlama açısından çok önemli bir rol üstlenen TÜMSİAD’ın Berlin Şubesi’nin açılışının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. TÜMSİAD’ın ekonomik bir fetih yaptığını, Avrupa’da çok önemli açılımlara imza attığını kaydederek, “Türkiye’nin büyüdüğü, geliştiği, ekonomik olarak gücünü hissettirdiği bu dönemde, sivil toplum örgütlerinin sorumlu çalışmaları bizleri sevindiriyor. Avrupa krizlerle boğuşurken, biz ise yepyeni ihracat kanalları ve ihracat bağlantıları yapacak çalışmalar içindeyiz. KOBİ’lerimiz gerçekten büyük bir şevkle çalışıyorlar, bu çalışmalarında bağlantılar sağlanıyor” diye konuştu.

Programda Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile birebir görüşme gerçekleştiren TÜMSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Adnan Toprak Başbakan yardımcısına Kahramanmaraş’ın ekonomik yapısı ile ilgili bilgilendirme yaparak kendilerini Kahramanmaraş’a davet etti.

TÜMSİAD Avrupa Ekonomik Forumu ile ilgili düşüncelerini aldığımız Adnan Toprak şunları söyledi.’’ TÜMSİAD, Türkiye’nin en genç, ve KOBİ’lerin sorunlarını çözme yolunda projeksiyonlar üreten en dinamik ekonomik sivil toplum örgütüdür. Bu çatı altında toplanan tüm arkadaşlarımız, ülkemizin ekonomik yapısına bir tuğla daha koyabilmek, küresel rekabet zeminlerinde birbirine destek olmak, üretim-pazarlama-istihdam-rekabet alanlarında işbirliği, güç birliği yapmak vizyonuyla hareket etmektedir.

Toprak ,  Avrupa’da 2000 üyesi, 7 Avrupa ülkesinde teşkilatlanması, Avrupa genelinde 62 temsilciliği, Almanya’da ise 3 şubesi, 27 temsilciliği ile büyük bir yapılanmaya imza atan TÜMSİAD, artık çalışmalarını uluslar arası arena da sürdürmektedir.Burada gerçekleştirilen Ekonomik forum’da bunun bir göstergesidir. Avrupa’nın borç krizleri içinde kaybolduğu, Orta Doğu’nun Arap Baharlarında savrulduğu bu dönemde Türkiye’nin yakalamış olduğu başarılar Dünya’ya örnek olacak niteliktedir. Konulmuş olan 2023 hedefine birlik ve beraberliğimizi bozmadan, yakalanmış güven ortamını tehdit edici her türlü unsurdan uzak kalarak yürümeli ve hedefe varmalıyız.’’diye konuştu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.