1. Haberler

  2. Gündem

  3. 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMASI
14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMASI

14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMASI

'Her insan dokunulmaz, devredilmez, vazgeçilmez temel hak ve özgürlüklere sahip olarak doğar.

A+A-

 Bu haklardan biri de sağlıklı yaşam hakkıdır. Bu nedenle yaşadığımız çağda tüm insanlara sağlık hizmeti verilmesi ve insanların bu hizmetlere ulaşabilirliğinin artırılması, gelişmişliğin temel göstergelerinden biri kabul edilmektedir. Zira "insan" varlıkların en değerlisi ve üretilen her hizmetin odak noktasıdır.

İnsanların daha sağlıklı, daha mutlu hayat yaşamasına hizmet etmeyi amaçlayan tıp bilimi, insanlığın ortak birikimini de kullanarak sürekli ilerleme içinde olmuştur. Özellikle geçtiğimiz yüzyılda, bilim insanlarının fedakar çalışmaları sonucu geliştirilen, hastalıkların teşhis ve tedavisinde yeni yöntemlerin uygulanması ile insan hayatının uzatılması, yaşam standardının artırılması konusunda önemli mesafe alınmıştır.

Her alanda büyük bir ivme kazanarak gelişen ülkemiz, sağlık alanında da dünyadaki gelişime paralel bir gelişim sergilemiştir. Bilim adamlarımız bugün, yurdumuzda ve dünyanın çeşitli ülkelerinde önemli çalışmaları ve başarılarıyla hepimizi gururlandırmaktadır. Doktorlarımızın ve diğer sağlık personelimizin gösterdikleri üstün çabalarla da sağlık hizmetlerinin etkin ve yaygın biçimde tüm halkımıza ulaşması sağlanmıştır.

Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması, hepimizin ortak amacıdır. İnsana hizmet etmek gibi yüce bir mesleği sevgi ve gönül bağı ile yerine getiren ve ilimiz genelinde halkımıza sağlık hizmeti veren doktorlarımız ve diğer sağlık personelimizin Tıp Bayramı'nı kutlar, sağlık ve esenlik dolu günler dilerim.'

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.