1. Haberler

  2. Gündem

  3. 12 ŞUBAT, KURTULUŞUN VE YENİDEN DİRİLİŞİN ADIDIR
12 ŞUBAT, KURTULUŞUN VE YENİDEN DİRİLİŞİN ADIDIR

12 ŞUBAT, KURTULUŞUN VE YENİDEN DİRİLİŞİN ADIDIR

Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 93.yılındayız. İşgale başkaldırmakta gösterdikleri öncü reaksiyon ve kahramanlıklarıyla sonsuza dek gurur duyacağımız kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

A+A-

Gurur vesilemiz olan kurtuluş etkinliklerimizi her geçen yıl daha profesyonel imkan ve yöntemlerle gerçekleştirmekteyiz. Kutlamalarımızın dünya çapında duyurulması yönünde katkı sağlayan ve emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Üretilen etkinliklerin kalite çerçevesinde gelişmesi ve tüm dünyaya duyurulması, kahramanlarımızın hatırasına saygının gereğidir. Maddi ve manevi unsurlarıyla Kahramanmaraş hatırı sayılır iller arasındadır. Dünyaya aktaracak çok şeyimiz var.

Tarihte mütevazı imkânlarla kendini kanıtlamış olan bir şehrin günümüz imkanlarıyla daha çok şey başarabilmesi gerekir. Bu bağlamda, şehrimizin değerlerini muhafaza edecek ve bunu dünyaya anlatacak irade ortaya konulmalıdır. Kahramanmaraşlı akademisyen, edebiyatçı, sanatçı ve iş insanlarının ürettikleri son derece başarılı ürünler var. Bu ürünlerin dünya piyasasında dolaşması göğsümüzü kabartmaktadır. Kahramanmaraş ın yalnızca ürünleriyle değil aynı zamanda kaynaklarıyla da öne çıkması ve tanıtılması gerekmektedir. Tanıtımlarda ‘’kurtuluş etkinlikleri’’ gibi faaliyetlerin rolü büyüktür. Bu etkiliklerin avantaja dönüştürülmesi ve manevi mirasımızın bu sayede korunması mümkün olacaktır.
Maddi ve manevi dinamikleriyle bizlere miras bırakılan şehrimize ait duyarlılıklarımızın aynı hassasiyetle yaşatılmak üzere gelecek nesillere taşınması temennisiyle, tüm hemşerilerimizin kurtuluş bayramlarını kutluyor sağlık ve huzur diliyorum. 
Kurtuluşun ve yeniden dirilişin adıdır 12 Şubat. Yerel ölçekte başlayan bir kıvılcımın tüm yurda yayılmasında vesile ve yeniden kendimize gelişimizde milattır. Bu değerli sembolü yaşatmak adına düzenlemekte olduğumuz kurtuluş etkinlikleri her geçen yıl biraz daha derinlemesine çeşitlenmektedir. Gelecek kuşaklara aktarmak istediğimiz en kıymetli ürünümüzdür bu ve olabildiğince hafızalarda yer edecek etkinliklerle
her geçen yıl biraz daha çeşitlenmesini ve özünden uzaklaşmadan derinleşmesini hedefliyoruz. Daha profesyonel organizasyonlarla daha kalıcı etkiler bırakılacağı muhakkaktır. Bu vesile ile özellikle gençlerimize milli ve manevi öğeleri önde olan bir kutlama haftası sunmak istiyoruz.
Köylerimizden ve kasabalarımızdan, ilçelerimizden ve komşu illerimizden her yıl on binlerce misafir ağırlıyoruz. Kutlama haftası boyunca şehrimizde bir dizi tiyatro, konser, mevlidi şerif ve konferans görebilirsiniz. Bu etkinlikler her geçen yıl biraz daha çeşitlendirilerek devam ettirilmektedir. 12 Şubat kutlamaları yerel etkinlikler gibi görülse de muhtevası bakımından genele hitap etmektedir. Bu nedenle komşu illerimizden katılım her geçen yıl artmaktadır. Biz bu sayının bu yıl ikiye katlanmasını diliyoruz. Zira milli birlik ve kardeşliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde 12 Şubat etkinliği en güzel buluşma vesilesidir. Ortak sorunlardan ortak paydalarda buluşmak suretiyle kurtulmuş ecdadımızı esin kaynağı kabul ederek, 12 Şubat ın bu topraklarda yaşayan herkesi ve her kesimi yakından ilgilendirdiği kanaatindeyim. Zor zamanlarda omuz omuza mücadele vermiş ve mucizeler başarmış bir neslin devamı olarak küçük sorunların içerisinde boğulmak bize yakışmaz. Bir vesiledir 12 Şubat, omuz omuza büyük işler başarmaya.

Halkımız ve esnafımız kurtuluş etkinliklerine bizler kadar hazırlanmaktadırlar. Onlar kurtuluş etkinliklerinin akıllarda kalan zarafetini her yıl geleneksel olarak yaşatmaktadırlar. Yerel kıyafetler giyen gençlerimiz kurtuluş ruhunu yaşatırken göğsümüz kabarmakta, kutlama etkinlikleri süresince esnafımızın bu gençlere yönelik ikram ve hediyeleri gönlümüzü ısıtmaktadır. Kahraman ecdadımızın destanını anlamak ve anlatmak üzere kurgulanmış etkinlikler dizisidir bu. Şehrimizin her mahallesinde her sokağında etkilerini görmek mümkündür. Yediden yetmişe her vatandaşımız 12 Şubat etkinliklerine katılmakta ve bayram coşkusunu paylaşmaktadırlar. 
Teşkilatımız düzenlenmekte olan programların kendine düşen kısmında her zaman yer almaktadır. Tüm temsilciliklerimizle koordineli bir şekilde kutlamalara hazırlanmaktayız.

12 şubat 2013 kurtuluş etkinlikleri 5 şubat 2013 günü başlayacak ve hafta boyu sürecektir. Kutlama coşkumuza tüm dostlarımızı davet ediyoruz. Hemşerilerimin 12 Şubat Kurtuluş Bayramını içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.