10 KİŞİLİK PATRIOT PROTESTOSU

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi 10 kişi, düzenledikleri basın açıklamasıyla Patriot füze savunma sistemlerinin Kahramanmaraş’a konuşlandırılmasını protesto etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
10 KİŞİLİK PATRIOT PROTESTOSU

 Özel İdare İş Merkezi önünde toplanan grup adına basın açıklaması yapan Gürkan Demir, ülkenin NATO tarafından işgal edildiğini öne sürerek, bu işgali sonlandırana kadar ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Bölgede savaş tamtamlarının çalınmaya başladığını savunan Demir, “Irak’la başlayıp, Libya’ya kadar uzanan bölgede kana susamış NATO, şimdi de kardeş Suriye halkına karşı saldırı amaçlı ülkemize Patriotları yerleştirmiştir. Ayrıca NATO Sekreteri Rasmussen’in yaptığı açıklamaya göre Patriotlar’ın masrafları Türkiye’ye ait olup, füzelerin kumandası kendilerinde olacakmış. Bu demek oluyor ki NATO, ülkemiz üzerinden Ortadoğu’ya egemen olmak istiyor. Bu topraklar NATO’nun değil, Türk topraklarıdır ve bu topraklarda işgalci NATO’yu, katil Amerika’yı istemiyoruz. Ülkemiz NATO tarafından işgal edilmiş durumda olup, ülkemizi bu işgalden kurtarmak için ne gerekiyorsa fazlasıyla yapacağız” dedi. 
Demir, Muğla’da başlayıp İskenderun’da devam eden yabancı askerlerin başına çuval geçirme eylemlerini Kahramanmaraş’ta da sürdüreceklerini belirterek, “Şimdi dünyanın tek madalyalı şehri olan Kahramanmaraş’ımızda da işgalci NATO’nun askerleri bulunmaktadır. Mücadelemiz Türkiye’nin her yerinde devam edecek ve NATO askerlerinin başına da çuvalımızı geçireceğiz. Bu mücadelemiz NATO topraklarımızı terk edene kadar ve ülkemiz tam bağımsız bir duruma gelene kadar devam edecektir” diye konuştu.
Gazi Kışlası’nda Türk ve Alman askerler arasında yaşanan gerginliğe de değinen Demir, Türk askerlerinin gerekli dersi verdiğini öne sürdü. 
Beraberlerinde getirdikleri dövizleri açıp, sloganlar atan grup, açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.