YGS’DE ZİRVE BEYZA FEN LİSESİ’NİN

Sonuçları geçen hafta açıklanan 2013 YGS’de Özel Beyza Fen Lisesi’nin başarısı dikkat çekiyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
YGS’DE ZİRVE BEYZA FEN LİSESİ’NİN

Bilindiği gibi Özel Beyza Fen Lisesi öğrencilerinden Ahsen Hançer, Türkiye 18.isi olarak il genelindeki en yüksek dereceyi yapmış, aynı öğrenci üç farklı puan türünde de il birincisi olmuştu. Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Özel Beyza Fen Lisesi Müdürü Ali Yurtgezen, derece yapan öğrenciler ile onları yetiştiren öğretmenlerini bir kere daha tebrik etti. Özel Beyza Fen Lisesi’nin Hürriyet Mahallesi Tavşantepe mevkiindeki yeni binasında yapılan basın toplantısında Ali Yurtgezen özetle şunları söyledi: “Biz bu şehrin çocuklarının zekâ ve kabiliyetine inanıyoruz. Bütün mesele işinin ehli bir kadro ile eğitim öğretim adına yaygın yanlışlardan kaçınarak doğruları yapıp bu potansiyeli iyi değerlendirmektir. Özel Beyza Eğitim Kurumları olarak, öğrencilerimize bilgi aktarmak kadar, onları manevî değerlere sahip, kişilikli insanlar halinde yetiştirmeye de gayret ediyoruz. Saçaklızade Vakfı’nın bir hizmet kolu olmamız, özellikle bunu gerektiriyor.  Başarımızda eğitimi ve sosyalleşmeyi ihmal etmeyen bu kurumsal tutumumuzun büyük payı var.  2013 YGS’de ilk yüzün içinde 3, ilk binin içinde 8 derece olması, Türkiye 18’inciliği ve il birincilikleri elbette göğsümüzü kabartıyor ama biz en az bunlar kadar öğrencilerimizin değerlerine bağlı, ahlâklı, vizyon ve kişilik sahibi bireyler olmasından da memnuniyet duyuyoruz. “

Gelecek öğretim yılında kontenjanlarını artırarak daha çok öğrenciye hizmet sunulacağı müjdesini de veren Ali Yurtgezen, yeni okulun fizikî imkânlarıyla başarılarını her yıl biraz daha artırarak zirveyi bırakmayacaklarını söyledi.

Okul Müdüründen sonra Özel Beyza Fen Lisesi’nin YGS’de derece yapan öğrencileri söz alarak duygularını aktarıp öğretmenlerine teşekkür ettiler. Toplantı sonunda Özel Beyza Liselerinin yeni binası basın mensuplarına gezdirildi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.