1. Haberler

  2. Eğitim

  3. ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLAR İÇİN İKİNCİ FIRSAT
ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLAR İÇİN İKİNCİ FIRSAT

ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLAR İÇİN İKİNCİ FIRSAT

Cemre-Der tarafından başlatılan proje kapsamında geçtiğimiz yıl kabul edilen üstün zekalı ve özel yetenekli çocuklara yönelik eğitim projesinin ikincisi, bu yılda kabul gördü.

A+A-

Özel Ceyhan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Elbistan Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, projenin önemi hakkında kısa bir açıklama yaptı.
Üstün zekalı çocukların eğitimine mutlak önem verilmesi gerektiğini ifade eden Çelik, “Cemre-Der önderliğinde, Özel Ceyhan ilköğretim Okulu ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ortaklığında geçen yıl 1. aşamasını gerçekleştirmiş olduğumuz, İçişleri Bakanlığına müracaat edip kabul gören üstün zekalı çocukların eğitimi ile ilgili projemizin bu yıl ikinci aşamasını gerçekleştirmek istiyoruz. Bu manada Cemre-Der projesini İçişleri Bakanlığına sundu. Projemizin ikinci aşaması da kabul gördü" dedi.
Cemre-Der Yönetim Kurulu Başkanı Halide Yıldırım da, ikinci kez kabul gören proje hakkında detaylı bilgi verdi. Yıldırım,“Bu sene Nisan ayında ÜYEP-2 (Üstün Zekalı ve Özel Yetenekli Çocuklara Eğitim Projesi-2) adı altında, geçen yılın devamı niteliğinde bir proje ile tekrar İçişleri Bakanlığına başvurmuştuk. Bugün ÜYEP-2 Projesini ile ilgili gelişmeleri sizler aracılığı ile kamuoyuyla paylaşacağız. ÜYEP-2 İçişleri Bakanlığından yürütülmeye hak kazanarak, 55 bin TL hibe almıştır. Geçen hafta itibariyle protokolü imzaladık" diye konuştu.
Kendilerine başvuran öğrencilere 35 hafta sürecek bir eğitim programını ücretsiz olarak sağlayacaklarını vurgulayan Yıldırım şöyle devam etti:
"Şu unutulmamalıdır ki, bu çocukların normal eğitimin yanında kendileri için geliştirilmiş özel eğitime mutlaka ihtiyaçları vardır. Projede görev alacak öğretmenlerimiz bu konuda eğitim almış sertifikalı öğretmenlerimiz olacak. Öğretmenler eğitimlerini, irtibata geçtiğimiz, İstanbul'da bulunan Üstün Zekâlılar ve Dahiler Enstitüsü'nden alacaklar. Onların kasım ayı itibariyle başlattıkları üstün yetenekli çocuklar eğitmenliği sertifika programı var. Bu programa katılan İstanbul'daki bir öğretmene maliyeti bin 600 TL’dir. Böyle bir programı 4 uzman eğitmen Elbistan'a gelerek 4 haftada verecekler. Program sonunda öğretmenler sınava girerek eğitim için yeterlilik belgesi olan sertifikalarını alabilecekler ve bizlerde sertifikalı öğretmenlerle yolumuza devam edeceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.