1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ülfet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdurrahim Taylan'dan önemli açıklama
Ülfet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdurrahim Taylan'dan önemli açıklama

Ülfet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdurrahim Taylan'dan önemli açıklama

Ülfet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdurrahim Taylan Tüm dünyayı sarıp kavuran Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl ramazan ayının hayli buruk geçtiğini ifade ederek vakıf bünyesinde yer alan faaliyetlerin devamı konusunda bilgi verdi.

A+A-

Tüm dünyayı sarıp kavuran Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl ramazanı şerif hayli buruk geçti. Alışageldiğimiz ramazan heyecanı bu yıl boğazlarımızda düğümlendi ve maalesef geçmiş ramazanları yaşayamadık ; iftar sofraları yoktu, akrabalar , komşular ve dostlar, birbirlerinin sofralarına oturamadılar. Belediyeler ve gönüllü kuruluşlar, mutad olan İFTAR SOFRALARINI açamadılar. Daha da ötesi mabetlerimizde ramazanın eşsiz tadı Kuran mukabelesi ve teravihlerimizi, cumaları idrak edemedik.

Tabi vaziyet böyle olunca vakfımızın kurucu başkanı, manevi büyüğümüz ve üstadımız Abdullah Taylan “bizlerden karınca kaderince ihtiyaç sahibi evlere ulaşmayı ve gereken hizmeti sağ elin verdiğini sol elin dahi haberdar olmayacağı bir usul ile teslim etmeyi talimat verdiler. Bu manada bizlerde gücümüz nisbetinde çalışmalar yaptık. Devletimiz başta olmak üzere her biri birbirinden kıymetli Sivil Toplum Kuruluşlarımız sahada fedakarca çalışıyorlar, kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Mevla ebeden kendilerinden razı olsun.

kuran,-rahmanin-sofrasidir-1.jpg

Bununla beraber bizden bir sofra daha açmamızı,  bunun her eve girecek KURAN SOFRASI , İLİM MECLİSİ olduğunu söylediler.  İRŞAD EKİBİ olarak bu sofrada hemen hizmet edilmesinin talimatını vererek ,

“ Bize ihtiyaç duyulan vakit bu vakittir. Dünyevi  imkan ve nimetlerin tamamıyla kısıtlandığı bu vakitte bizler ; İLİM - İRFAN sofrası açmalı , ahlak, İstiğfar, tövbe ve sabır meyvelerini kardeşlerimizin evlerine ulaştırarak hizmette bulunmalıyız buyurdular. “

Böylece, başta üstadımız Abdullah Taylan şeker hastası olmalarına rağmen, her gün bir buçuk saat İLİM, İRFAN ve AHLAK ÜZERİNE DERSLER yaptılar. Şahsım Ramazan Hukuku başlığını merkez alarak ramazan ayının mahiyet , fazilet ve ahlaki kazanımlarını ele alan dersleri işlemeye gayret ettim. Şeyh Muhammed El Faruki Camii, İmam Hatibi Hafız Mesud Kaya  hocamız ; mukabele ve tefsir okumalarını, İlahiyatçı- Yazar Molla Mesud Çomak hocamız hanefi mezhebi üzerine ramazan oruç , zekat ve fıtra gibi ibadetlerin ilmihal bilgilerini { EL- LÜBAB } kesintisiz işlediler.

ulfet-vakfi-yonetim-kurulu-uyesi-av.-abdurrahim-taylandan-onemli-aciklama1.jpg

Tüm bu dersler malum tedbirler nedeni ile Ülfet Tv Youtube Kanalı Üzerinden Canlı Yayın yapılmak sureti ile kayda alınıp istifadeye arz edildi, hamdolsun.

İnanıyoruz ki hocalarımız , İrşad ekibi olarak candan gayret gösterdiler ; evlere İlim , İrfan ve Ahlak dağıttılar. Kalbleri, gönülleri ve idrakleri  doyurdular.

Her İlim meclisi sonrası, İSTİĞFAR ve TÖVBE edilerek, başta bu salgın hastalığın insanlık alemi üzerinden kalkması için, sağlık personeli, güvenlik güçleri, devlet erkanı ve bütün hastalara, ÜSTADIMIZ

sabrı tavsiye ederek, DUA ettiler.

Tabi bir yandan da imam- hatip okullarında ve ilahiyat fakültelerinde öğrenim gören ve vakfımız bünyesinde de bire bir takviye eğitim alan genç kardeşlerimiz vardı. Salgın sebebiyle evlerine göndermek, yüz yüze eğitime ara vermek durumunda kalınmıştı. Bunu da yine uzaktan eğitim modeliyle herbir gencimizin adeta evine giderek akamete uğratmamanın gayretinde geçirdik. Modern iletişim araçları vesilesi ile bu manada bir nebze de olsa ilmi faaliyetlerimiz sürdürülmüş oldu.

kuran,-rahmanin-sofrasidir-3.jpg

Mevladan niyazımız bir an evvel bu musibetin ülkemiz başta olmak üzere tüm islam beldelerinde ve yeryüzünde bitmesidir. Rabbim gelecek bayramı ülkemiz ve tüm insanlık için hayra vesile kılsın. İnşaAllah insanlık olarak yaşadıklarımızdan gerekli dersleri çıkarmış oluruz. Bir birimizi dualarda unutmayalım.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.