Türk Diyanet Vakıf Sen Kahramanmaraş’tan basın açıklaması

Türk Diyanet Vakıf Sen Onikişubat İlçe Temsilcisinin darp edilmesi ile ilgili olarak, Türk Diyanet Vakıf Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Veli Dinçaslan tarafından basın açıklaması yapıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Ağustos 2022 09:34
Türk Diyanet Vakıf Sen Kahramanmaraş’tan basın açıklaması

Türk Diyanet Vakıf Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Veli Dinçaslan yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraşımızın kurtuluşunda en buyuk rol oynayan Sütçü imam , Rıdvan hocalarımız dır. Ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasında ,dün olduğu gibi bu günde öncü ve önderlik eden yegane kurumumuz Diyanet ve onun cefakar ve vefakar çalışanlarıdır. Her türlü zorluğa karşı ülkemizin en ücra yerine kadar uzanan Diyanet görevlileri devletini ve dinini en güzel bir şekilde temsil etmek için gece gündüz çalışmaktadır. Son günlerde acımasızca eleştirilere ve saldırılara uğrayan diyanet ve Çalışanları asla sahipsiz değildir. Malesef bu saldırılara bir yenisi daha eklenmiştir. İlçemiz Müftülüğüne bağlı sakinler Cami İmam Hatibi Süleyman Tuğ’a Görev yaptığı camisinin önünde Dün akşam namazından sonra kendini bilmez Sözde bir gazetecinin Fiziki ve psikolojik saldırısına maruz kalmıştır.

Toplumu din konusunda aydınlatmak, vatandaşlarımıza rehberlik yapmak için görev yapan, kendisini geliştirmiş, göreviyle ve yaşantısıyla örnek olan, yol gösteren din görevlilerine yapılan saldırıları anlamakta güçlük çekiyoruz.

Saldırgan şahsı tekrar kınıyor yargı önünde hesap vermesi için gerekli girişimde bulunduğumuzu ve takipçisi olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

Şu günlerde herkesin çocuklarımıza ve gençlerimize Kur’an öğreten, Allah, Peygamber, anne, baba, tabiat , Vatan ve insanlık sevgisini anlatan ve ahlaklı insanlar olarak yetişmesine vesile olan din görevlimize yapılan bu saldırı asla cezasız kalmamalıdır.

Bu olaylar bizleri de derinden üzüntüye sevk etmektedir. Bizleri ve din görevlisi bütün arkadaşlarımızı üzmektedir.

Saldırıya uğrayan din görevlimiz görevinde başarılı, çevresinde örnek kişiliğiyle tanınmış bir hocamızdır. Yaptığı hizmetlerle vatandaşlarımız tarafından da takdir görmektedir. Yapılan güzel faaliyetleri anlayamayan, kavrayamayan veya bu güzel işlerden rahatsızlık duyan bu şahıs, kendince kaba kuvvetle görevlimizi yıldırmak istemektedir.

Bizler Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, din görevlimizin ve bütün meslektaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğimizi ifade ediyor, hem adli hem de idari gelişmeleri yakinen takip edeceğimizi bildiriyoruz.

Kavgayla, vurmayla, kırmayla hiçbir şey çözülmez.

Bu menfur saldırıyı yapan şahsı tekrar kınıyor, hocamıza geçmiş olsun diyoruz Ve bu kurum ve çalışanları bu ülkenin üvey değil öz evladı olduklarını hatırlatıyor sahipsiz olmadıklarını Gür bir şekilde haykırıyoruz Çünki sahipsizin sahibi Allah tır diyor her zaman yanlarında Kamu Sen ve Türk Diyanet Vakıf Sen’in olacağını söylüyoruz.Var olsun Kamu sen İyiki Varsın Türk Diyanet Vakıf Sen.

turk-diyanet-vakif-sen-kahramanmarastan-basin-aciklamasi.jpeg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.