1. Haberler

  2. Yaşam

  3. SİZ İÇERSENİZ BİZ DE İÇERİZ, DEDİLER, 3 ÖĞRETMENE SİGARAYI BIRAKTIRDILAR
SİZ İÇERSENİZ BİZ DE İÇERİZ, DEDİLER, 3 ÖĞRETMENE SİGARAYI BIRAKTIRDILAR

SİZ İÇERSENİZ BİZ DE İÇERİZ, DEDİLER, 3 ÖĞRETMENE SİGARAYI BIRAKTIRDILAR

Elbistan Hacı Bektaş Veli Ortaokulu 6-B sınıfı öğrencileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ramazan Çetin önderliğinde başlattıkları kampanya ile, sigara içen 3 öğretmenlerine sigarayı bıraktırdı.

A+A-

Yeşilay Haftası dolayısıyla okullarında sigaraya savaş açan ve kampanyalarına ‘Öğretmenim Siz İçerseniz Bizde İçeriz’ ismini veren öğrenciler amaçlarına ulaştı. Sigarayı, kendi öğrencilerinin başlattığı kampanya sayesinde bıraktığını ifade eden okul müdürü Mehmet Doğan, “Ben bu sigarayı kendi sağlığım için değil, kendi çocuklarım ve öğrencilerim için bıraktım. Okulumuzda yapılan faaliyette gerçekten bu konuda doğru bir iş yaptığımızı bize bir kez daha gösterdi” dedi.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hacı Aslan Yıldırım ise, öğrencilerine ve öğretmen arkadaşlarına bu manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Plaketimi kendi çocuğum Mustafa Yıldırım’dan almış olmam, bu plaketi daha da anlamlı hale getirdi. Bu saatten sonra sigara içmem artık mümkün olmayacaktır” diye konuştu.
Matematik Öğretmeni Mehmet Taş ise, “Sigara içmemden dolayı rahatsız olan 8/A sınıfı öğrencileri bunu bana sözlü ve davranışsal olarak belirtiyorlardı. Sigaranın bana verdiği zarardan dolayı bende bıraktım. Kampanyayı hazırlayan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
6-B sınıfı öğrencileri ise, kampanyalarına ‘Sigara İçmeyerek Gönülsüz Organ Bağışında Bulunmadığınız İçin Teşekkür Ederiz’ diye yeni bir slogan daha ekleyerek bu kampanyanın takipçisi olacaklarını dile getirdiler.
Toplum içerisinde her ferdin bireysel haklarının olduğu gibi, her bireyin de topluma karşı görev ve sorumluluklarının olduğunu belirten, kampanyanın öncülüğünü yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ramazan Çetin, kampanyaya destek olan sigarayı bırakan mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, öğrencilerinin topluma karşı olan görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Çetin, başlattıkları kampanya ile uzun soluklu bir maratonun başlaması için meşale yakmaya çalıştıklarını belirterek, “Bizlerde öğrencilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.