1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Sanayimizi esnaflarımızın kalitesi ayakta tutuyor
Sanayimizi esnaflarımızın kalitesi ayakta tutuyor

Sanayimizi esnaflarımızın kalitesi ayakta tutuyor

Azimler Otomasyon Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Erayman yerel ekonominin gelişmesi adına önemli açıklamalarda bulundu. Erayman; Şehrin ekonomisinin gelişmesi için şehre giriş-çıkış lazım” dedi.

A+A-

YEREL EKONOMİ GELİŞMELİ Mİ? GÜÇLÜ BİR EKONOMİ OLUŞMASI İÇİN NELER GEREKLİDİR?

Güçlü bir ekonomimizin olması için ilk olarak Adıyaman Kahramanmaraş yolunun tamamlanması gerekiyor. Kahramanmaraş’ımız çok güzel bir şehir. Bir yanımızda Malatya var, Kahramanmaraş’tan potansiyeli yüksek bir şehir. Bir yanımızda Gaziantep var, Türkiye’de ilk 30’a giren bir şehir. Bir yanımızda Adana var, Türkiye’de ilk 10’a giren bir şehir. Diğer tarafımızda Kayseri var, herşeyiyle gelişmiş bir şehir. Doğu’dan yola çıkan bir araba Sivas ya da Kayseri’den geçmek zorunda. Ama buralardan geçmek için Kahramanmaraş’tan geçmiyorlar. Bizim mutlaka kısa yoldan Adıyaman yolunu yapmamız gerekiyor. Şehrin ekonomisinin gelişmesi için şehre giriş lazım. Sanayinin gelişmesi için yol güzergahındaki araçların şehre giriş çıkış yapması lazım. Burada insanların yapacağı alışveriş şehrin ekonomisine katkı sağlayacak. Aynı zamanda şehrimiz mutfak eşyaları üretiminde öncü rolü üstleniyor. Bu konuda dünya geneline ihracımız var. Bizim ağır sanayimiz yok ama sanayimiz ustalarımızın kalitesi ile ayakta duruyor.

SANAYİ SİTESİNİN SORUNLARI NELERDİR?

Sanayimizin en büyük sorunları arasında alanların dar olması geliyor. Aynı zamanda yeni yapılan kısımda sanayi ile alakası olmayanların yatırım yapma derdinde olmaları esnafı zor durumda bıraktı. Bu durumların siyasiler tarafından göz önüne alınması gerekiyor.

YEREL SİYASETÇİLERDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?

Benim siyaset ile iç içe olan bir geçmişim var. Selamet Partisi zamanında mahalle temsilciliği yaptım ve bütün programlara otobüs otobüs vatandaş taşıdım. Fedakarlığımızı her zaman ön planda tuttuk. AK Parti’nin kurulması gündeme gelmeye başladığı zaman bize yenilikçi mi eskilikçi mi olduğumuzu sordular. Biz de her zaman yeniliğe açık olduğumuzu söyledik. O günden beri AK Parti’nin her zaman arkasında durdum. Siyaset konusunda bizim dürüst olmaya ihtiyacımız var. Esnaf olarak bizim iş ahlakımıza siyasetçilerimizin destek içerisinde birlik olması gerekiyor. Siyasetçilerimizin önce birbirleri ile sonra da vatandaş ile iyi olmaları gerekiyor. İstişare sünnettir, biz sünnetten uzak kaldık. Bu memleketin kaderi kimsenin elinde değildir. Biz bu davanın temel taşlarıyız. Irak Saddam’ı devirdi, şimdi o günleri geri arıyor. Cezayir, Fas’da bunların bir örneğidir. Partiye ders verelim diyenler daha mantıklı hareket etmelidirler. Sandıkta bu ülkeleri göz önüne alarak davranış sergilemeliler. Bizim başımız giderse hepimiz dağılırız.

Memleketimizde 5 yıldır bir kuraklık yaşıyorduk. Bu yıl çok şükür yağışlarımız iyi. Helete’den çıkan kaynak suyumuzu Gaziantep Belediyesi geldi aldı. Fırat Nehri gibi bir nehre sahip olan şehir geldi Kahramanmaraş’tan kaynak suyunu aldı. Aynı zamanda bir su kooperatifi başkanı olarak konuya hakimim. Yaz aylarında 300 vatandaşa su veriyoruz. Bu konulardan biz rahatsızız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.