ÖZEL KAHRAMANKENT ORTAOKULU AVRUPA’ YA AÇILIYOR

Özel Kahramankent Ortaokulunun Çok Ortaklı Comenius programına ait başvurusu kabul edildi. Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının (Ulusal Ajans) resmi web sitesinde yayınlanan duyurusunda 2012-1-IT2-COM06-37960 5 proje numarası

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ÖZEL KAHRAMANKENT ORTAOKULU AVRUPA’ YA AÇILIYOR

Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının (Ulusal Ajans) resmi web sitesinde yayınlanan duyurusunda,  2012-1-IT2-COM06-37960 5 proje numarasıyla 1630  proje müracaatı arasından seçilen 506 projeden  biri  ve  Kahramanmaraş’ tan başvurusu kabul  edilen tek özel okul  olduğu ilan edildi.

Konusu; Geçmişten Gelceğe Avrupa  yaşayan insanların kökleri  ilgili olup  rönesans  ve sosyal hareketlerin  ülkelerin demokratik yapıları üzerinde etkileri üzerine odaklı olacaktır.  Bu bağlamda geleceğe doğru bakmak için bilimin, sanatın ve edebiyatın tarihi incelenmiş olacaktır.  Diğer kültürleri ve ülkeleri tanıma olan projeyle ilgili bilgi veren okul müdürü Bekir GÜLEÇYÜZ şunları söyledi. KAHRAMANKENT KOLEJİ  ; eğitim ve öğretimde belli bir yere gelmiştir. Bunu daha ilerilere nasıl taşıyabiliriz düşüncesiyle dünyadaki gelişmeleri ve özelliklede AB Çok Ortaklı Comenius programlarını uzun süredir takip ediyorduk.

Projemiz 2 yıl devam edecek bir projedir. Projemize ortak olan  ve iki yıl boyunca ziyaret edilecek  ülkeler; İngiltere, İspanya, İtalya, Polonya  ve Bulgaristan ‘dan oluşmaktadır. Projenin ilk ziyaretleri Şubat ayında İspanya ve Mayıs ayında İtalya ziyaretleri olarak belirlendi.

Comenius toplantımızda; ortak ülkelerle bir yol haritası çıkarıldı ve bu plan doğrultusunda diğer ülkelere ziyaretler yapılacak.  Ben umuyorum ki bu proje okulumuza, okulumuz öğrencilerine ve Kahramanmaraş’ a çok farklı şeyler katacaktır’’ dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.