1. Haberler

  2. Yaşam

  3. ÖĞRENCİ YURDU YARDIMLARINIZI BEKLİYOR
ÖĞRENCİ YURDU YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

ÖĞRENCİ YURDU YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

Kahramanmaraş’ta 5 yıldan beri hizmet vermekte olan Hayır ve Hasenat Derneği tarafından yaptırılmakta olan öğrenci yurduna yardımların beklendiği ifade edildi.

A+A-

 Hayır ve Hasenat Derneği Başkanı Ömer Akpınar, tamamen sosyal yardım amacıyla öğrenci yurdu yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, hayırsever insanlarımıza seslendi.

Konu ile ilgili bilgi veren Akpınar: “ 2008 yılında kurulan Hayır-Hasenat Derneğimiz manevi değerlere önem vererek gençlere ve öğrencilere eğitim ve barınma hizmetleri sunmak amacıyla mülkiyeti Derneğimize kayıtlı Kahramanmaraş ili Merkez ilçe sınırları içinde Serintepe Mahallesinde 141 pafta 1110 ada ve 30 parselde yer alan 200 m² arsayı satın almıştır.

Kahramanmaraş Belediyesince arsamıza 3 kat üzerinden toplamda 485 m² yapı izni verilmiştir. Binamız tamamlandığı takdirde 100 kişi kapasiteli öğrenci yurdu olacaktır. Binamızda özellikle yetim ve kimsesiz öğrencilere öncelik verilecektir. Tamamen sosyal yardım amaçlı bir tesis olacağı Derneğimizin isminden de anlaşılmaktadır.

Arsamızın bulunduğu yer; özellikle dar gelirli ailelerin yaşadığı bir mahalledir ve etrafında 1 meslek lisesi, 1 sağlık lisesi, 5 ilköğretim okulu ve 2 İmam Hatip Lisesi bulunması münasebetiyle bölgesi açısından çok yerinde bir sosyal yatırım olacaktır.

Zira bu bölgede okuyan yoksul öğrenciler ya köylerden gelip gidiyorlar ya da olumsuz şartlarda barınıyorlar.

Geleceğimiz olan bu gençlerimizin eğitim ve barınmalarını aynı anda karşılayacak böyle bir sosyal yatırıma hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.