1. Haberler

  2. Eğitim

  3. NURHAK ÇİFTÇİSİ OKUYOR
NURHAK ÇİFTÇİSİ OKUYOR

NURHAK ÇİFTÇİSİ OKUYOR

Nurhak İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından başlatılan proje ile çiftçilerin kendilerini geliştirmeleri, tarımda ve hayvancılıkta meydana gelen yeniliklerden haberdar olmaları ve okuyan çiftçi sayısının arttırılması amacıyla başlatılan pro

A+A-

 Bu amaç doğrultusunda köy ve kasabalarda bulunan kahvehanelere İlçe Müdürlüğü tarafından yaptırılan kitaplıklar hediye edilirken, güncel bilgiler içeren kitap, dergi, broşür ve çiftçi mektupları çiftçilerin kullanımına sunuldu.
Projenin mimarı olan İlçe Müdürü Mustafa Gürkan, proje ve yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:
“Nurhak ilçemiz geçimini tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile sürdüren bir yerleşim yeridir. Coğrafi olumsuzluklar nedeniyle bilgiye erişimin çok zor olması konusu yıllardır çiftçilerimizin kanayan bir yarası olmuştur. İlçe Müdürü olarak göreve başladığım andan itibaren yaygın eğitim konusunda her türlü imkanları seferber ederek çiftçilerimizi bilinçlendirmeyi amaç edinerek, çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmaların bir ayağı olarak ta belde ve köylerimizdeki kahvehanelere kitaplıklar hediye ederek, bilgi ve yenilikleri çiftçilerimizin ayağına götürdük. Her geçen gün eğitim faaliyetlerimizi arttırarak sürdürmek suretiyle tarımsal üretimde modern tekniklerin benimsenmesi ve ekonomik kazançta artışlar meydana getirmek için tüm personelimizle özverili çalışmalarımız devam edecektir. Bu uygulamanın diğer ilçelere de örnek olmasını temenni ederken, bereketli bir üretim sezonu dilerim.”
Çiftçiler tarafından büyük ilgi gören kitaplıklar sayesinde; Ankara Üniversitesi, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odası, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Anadolu İzlenimleri Dergisinin destekleriyle temin edilen kitaplar, çiftçilere ulaştırılmış oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.