KATİL İSRAİL KANA DOYMUYOR

Kahramanmaraş Özel İdare Binası önünde toplanarak, İsrail’i protesto eden gönüllü kuruluşlar adına bir basın açıklaması yapan K.Maraş Mazlum-Der Temsilcisi Av.Cevdet Özdemir, şunları söyledi:

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
KATİL İSRAİL KANA DOYMUYOR

“Yarım asrı aşkın süredir kutsal Filistin topraklarını işgal eden, kadın, ihtiyar, bebek ve çocuklar da dahil olmak üzere on binlerce Müslüman’ı katleden, yüz binlercesini sakat ve mağdur bırakan, milyonlarcasını vatanlarından süren İsrail, dünyanın kanseri ve bölgenin tümörüdür. Siyonist İsrail, vahşi tabiatının gereğini tekrar yapmaya başlamış, Gazze’ye tekrar saldırmıştır. Terörist Yahudi çetesi olan İsrail, var olduğu söylenen uluslararası topluma rağmen, keza var olduğu söylenen uluslararası norm ve hukuku çiğneyerek katliam yapmaya devam etmektedir.

İsrail, Gazze’ye saldırmakla sadece bir avuç Filistinliye savaş açmış değil aynı zamanda tüm insanlığa hoyratça ve pervasızca meydan okumaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada gibi devletlerin İsrail’in katliamlarına destek vermesi onu daha da şımartıyor. Bu çerçevede İsrail’i destekleyenler, Gazze’de işlenen cinayetlere ortaktırlar.

İşgal altında tuttuğu Gazze’ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine, uluslararası sularda her türlü hukuku hiçe sayarak baskın yapan ve 9 Türk vatandaşını şehit edip onlarcasını yaralayan, gemide bulunan 37 ülkeden 490 aktiviste insanlık dışı muameleler yapan Ortadoğu’nun en büyük terörist organizasyonu olan İsrail, İstanbul’da 06.11.2012 yargılanmaya başlamıştır. 37 ülke vatandaşının hesabının sorulduğu bu dava, İsrail’in son ümitlerini de tüketmiş, öfkesini Gazze’ye yöneltmiştir.

İki günden beri havadan, denizden ve karadan masum Gazze halkına saldırarak 20 ye yakın insanı öldüren, Hamas silahlı kuvvetlerinin kumandanlarından Ahmed El CABİRİ’yi şehit eden, 100’e yakın Gazzeli’yi yaralayan katliam makinası İsrail, delirmiş haldedir. İnsan suretinde yaratılmış kuduz bir hayvan türü olan İsrail terörist organizasyonun, diplomatik kınamalarla durdurulması kabil değildir. Siyasi, iktisadi ve askeri tedbirlerin derhal alınması, kuduz hayvan türünün anladığı dilden konuşulması bir tercih değil mecburiyet halinde insanlık aleminin önünde durmaktadır.

İsrail’in katliamlarına başta ABD ve Kanada’nın verdiği destek, uluslararası hukuka, uluslararası topluma ve kendi halklarına yöneltilmiş bir dezenformasyon örneğidir. Hele vahşice gerçekleştirilen bu saldırının İsrail’in kendisini savunma hakkı olarak kabul edilmesi, bütün bir insanlık tarihi, siyasi tarih ve uluslararası hukuk tecrübesine yöneltilmiş bir aşağılamadır.

Mazlum-der K.Maraş şubesi ve K.Maraş Gönüllü Kuruluşları olarak katil İsrail’in bu kanlı saldırısını şiddetle lanetliyor, Gazze’de yaşanan acımasız katliamın derhal sona erdirilmesi için başta İslam İşbirliği Teşkilatı olmak üzere,tüm Milletlerarası Kuruluşları, Arap Birliği Teşkilatını, Orta Doğu’nun insanlık vicdanını kaybetmemiş devlet yöneticilerini ve halklarını göreve davet ediyor, siyonist katliamda hayatını kaybeden Gazze’li kardeşlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, Gazze halkına baş sağlığı diliyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.