1. Haberler

  2. Dünya

  3. KAR-DER-BİR’den SURİYELİLERE YARDIM ELİ
KAR-DER-BİR’den SURİYELİLERE YARDIM ELİ

KAR-DER-BİR’den SURİYELİLERE YARDIM ELİ

Kahramanmaraş Dershaneler Birliği ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan kendi imkanlarıyla ayakta kalmaya çalışan Suriye lilere yardım elini uzattı.

A+A-

Dershane çalışanları ve öğrencileri çadırkentte yaşayan Suriyelilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kampanya başlattı.Bu kampanyayla öğrencilerden ve çalışanlardan gelen battaniye, halı, ayakkabı ve kışlık giyeceklerden oluşan kamyon yola çıktı.Kar-der-bir bu kampanyayla tüm vatandaşlara örnek bir davranış sergiledi.Kar-der-bir sadece eğitim alanında değil sosyal yardımlaşma yönünden de farkını ortaya koydu.

      Dershane çalışanları ve öğrencileri sadece yardım etmekle kalmayıp çadırkent te yaşayan Suriyelileri  ziyaret ederek onlara yalnız olmadıklarını gösterdi.

      Yardım malzemelerinin toplanmasına ve depolanmasına öncülük eden Pi Analitik Dershanesi müdürü Muhammet KASAP “tüm dershane müdürleri ve öğretmenlerine teşekkürlerine sunarak bu kampanya kapsamında toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakta öncülük ettiği için mutluluk duyduğunu ifade etti.Muhammet KASAP sözlerine şöyle devam etti”Çetin kış şartlarında mültecilerin üşümemesi, rahat etmesi için Suriyeli misafirlerimiz için Kahramanmaraşta ki bütün dershanelerde kampanya düzenlendi.Devlet tüm imkanlarıyla seferber olmuş durumda.Ancak 18 000’i  aşkın bir mülteci var. Peygamberimiz (sav) “Kim bir mümin kardeşimin ihtiyacını giderirse Allah’ta onunn bir ihtiyacını giderir”buyuruyor.Karderbir olarak nerede ihtiyaç var ise Oraya yardım yapılması için gereken noktada desteğe hazırız” dedi.

       Kahramanmaraş’ın en aktif derneklerinden olan KARDERBİR bu anlamlı kampanya ile Suriyeli kardeşlerimizi unutmadığını bu zor zamanlarında onların yanında olduğunu gösterdi.Savaşın gerçek madurları olan çocuk,bayan ve yaşılarıda unutmayan dernek yöneticileri onlarada çeşitli hediyeler verdi.

      Bu kampanya ile öğrencilerin sosyal sorumluluk çerçevesinde duyarlı nesiller olmaları da sağlanmış oldu.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.