Kahramanmaraş'ta Edebiyat Rüzgarı: Kütüphane Söyleşileri Başlıyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Kütüphane Söyleşileri', 20 Kasım - 1 Aralık tarihlerinde, değerli yazar ve şairleri edebiyatseverlerle buluşturuyor. İşte detaylar.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Kasım 2023 13:53
Kahramanmaraş'ta Edebiyat Rüzgarı: Kütüphane Söyleşileri Başlıyor!

Büyükşehir Belediyesi, 20 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan 'Kütüphane Söyleşileri' programı ile şehirdeki edebiyatseverleri bir araya getiriyor.

20 KASIM PAZARTESİ: KİTABIN ÇAĞRISI

Söyleşiler, Şair - Yazar Ali Büyükçapar'ın liderliğindeki 'Kitabın Çağrısı' konulu söyleşi ile Cemil Meriç Halk Kütüphanesi'nde başlıyor. Aynı gün, Şair - Yazar Duran Boz, Gülsüm Hanım Gümüşer Halk Kütüphanesi'nde edebiyatseverlerle buluşacak.

21 KASIM SALI: GENÇLİĞİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Eğitimci - Yazar Hacı Parlak, Şehit Ömer Halisdemir Halk Kütüphanesi'nde gençliğin sorunlarını ele alacak. Tiyatro Yönetmeni - Yazar Salman Kapanoğlu ise Şehit Çolak Durdu Halk Kütüphanesi'nde 'Kitap Okumanın Hayatımızdaki Yeri ve Davranışlarımıza Tesiri' konulu söyleşi düzenleyecek. Şair - Yazar İnci Okumuş ise Süleyman Çelebi Halk Kütüphanesi'nde edebiyatseverlere seslenecek.

22 KASIM ÇARŞAMBA: GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE MARAŞ DEPREM TARİHİ

Tarihçi - Yazar Mirsad Fırtına, Mehmet Akif İnan Halk Kütüphanesi'nde 'Geçmişten Günümüze Maraş Deprem Tarihi' konusunu ele alacak.

23 KASIM PERŞEMBE: HAYAT OKULUNDA VE OKUL HAYATINDA BAŞARININ YOLU

Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Alparslan Yurtsever, Turgut Reis Halk Kütüphanesi'nde 'Hayat Okulunda ve Okul Hayatında Başarının Yolu' söyleşisiyle günü açacak. Araştırmacı - Yazar Hatice Güzel ise Cahit Zarifoğlu Halk Kütüphanesi'nde okurlarıyla bir araya gelecek. Gün, Yazar Yaşar Bayraktar'ın liderliğindeki 'Çocuk ve Kitap' konulu programla son bulacak.

24 KASIM CUMA: EDEBİYAT İYİLEŞTİRİR

Eğitimci - Yazar Kadriye Kırdök, Rasim Özdenören Halk Kütüphanesi'nde, Şair - Yazar Mustafa Köneçoğlu ise Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri Halk Kütüphanesi'nde okurlarıyla buluşacak.

27 KASIM PAZARTESİ: ŞAİRLER ŞEHRİNİN MAHZUN ŞAİRLERİ

Eğitimci - Yazar Erdoğan Aydoğan, Karaziyaret Halk Kütüphanesi'nde 'Edebiyat İyileştirir' konusunu işleyecek. Araştırmacı - Yazar Serdar Yakar ise Mehmet Arıkan Mahalle Konağı Kütüphanesi'nde 'Şairler Şehrinin Mahzun Şairleri' konusunu ele alacak.

28 KASIM SALI: İNSANZADE VE NASIL OKUR YAZARIZ

Şair - Yazar Selma Dolgun, Cemil Meriç Halk Kütüphanesi'nde 'İnsanzade' konusunu; Yazar Tayyib Atmaca, Cahit Zarifoğlu Halk Kütüphanesi'nde 'Nasıl Okur Yazarız' konusuna ışık tutacak.

29 KASIM ÇARŞAMBA: ŞİİRİN VADİLERİNDE

Yazar Zekeriya Çakabey, Gülsüm Hanım Gümüşer Halk Kütüphanesi'nde, Eğitimci - Yazar Yasin Mortaş, Şehit Çolak Durdu Halk Kütüphanesi'nde 'Şiirin Vadilerinde' konusunu ele alacak. Yazar Dilek Eker Özyurt ise Necip Fazıl Kısakürek Halk Kütüphanesi'nde okurlarına seslenecek.

30 KASIM PERŞEMBE: İSKENDERİYE KÜTÜPHANESİ

Yazar Vedat Ali Kızıltepe, Turgut Reis Halk Kütüphanesi'nde; Prof. Dr. Yakup Poyraz, Cemile Akkoyun Mahalle Konağı Kütüphanesi'nde okurlarla bir araya gelecek. Eğitimci - Yazar Ali Baki Yerli de Rasim Özdenören Halk Kütüphanesi'nde 'İskenderiye Kütüphanesi' konusunu ele alacak.

1 ARALIK CUMA: TÜRKÇE'NİN SULTANLARI VE HAN DUVARLARI'NDAN GERMANİCİA'YA KİTAPLAŞAN ŞEHİR

Şair - Yazar Ramazan Avcı, Süleyman Çelebi Halk Kütüphanesi'nde; Araştırmacı - Yazar Ali Avgın ise Karaziyaret Halk Kütüphanesi'nde 'Türkçe'nin Sultanları' ve 'Han Duvarları'ndan Germanicia'ya Kitaplaşan Şehir' konularını işleyecek.

İlgili Haberler

KAYNAK: Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.