1. Haberler

  2. Eğitim

  3. KAHRAMANMARAŞLI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İSTANBUL’DA BULUŞTULAR
KAHRAMANMARAŞLI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İSTANBUL’DA BULUŞTULAR

KAHRAMANMARAŞLI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İSTANBUL’DA BULUŞTULAR

MARAŞDER tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen 2012 Kahramanmaraşlı Üniversite Öğrencileri Buluşma ve Tanışma Toplantısı 10 Kasım 2012 Cumartesi günü İstanbulda gerçekleştirildi.

A+A-

İstanbul’da yağmurlu bir güne denk gelen buluşmaya ve tanışma toplantısına bazı üniversitelerde vize sınavları olmasına rağmen öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. MARAŞDER Genel Başkanı Av. Şaban Kurt’un moderatörlüğünde bu yıl ilki gerçekleştirilen toplantı, seminer havasında gerçekleşti. İstanbul’daki Öğrencilerin her zaman yanında yer alan MARAŞDER tarafından toplantıya konuk olarak davet edilen Başbakanlık Başmüşaviri Prof.Dr. Sn. Bekir Karlığa akademik alanda ve öğrencilere bilgi birikim ve hayata dair tecrübelerinden bahsederken, Kahramanmaraşlı Ünlü iş adamlarımızdan Sn. Öztürk Şerefoğlu iş yaşamın notlar aktardı. Kahramanmaraş’tan İstanbula gelerek bir dünya markası olma yolunda ilerlediği iş yaşamındaki başarısından bahsetti. Üniversite öğrencileriyle karşılıklı sohbet etti. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Kahramanmaraşlı Hemşehrimiz Doç. Dr.Sn. Murat Yanık konuşmasına; Türkiye de ilk defa Başkanlık sistemiyle yönetim adlı kitabı kendisinin yazdığını ve o zamanlar kitabı bastıracak yayınevi bulmakta çok zorlandığını, bugün ise başkanlık sistemi üzerinde tartışmaların yaşandığından bahsederek başladı. Öğrencilere idealist olmalarını ve mutlaka çok çalışmaları gerektiğini söyledi. Akademik kariyeri hakkında anekdotlar aktaran Yanık öğrencilerden gelen soru ve cevaplara içtenlikle cevaplar vererek öğrencilerin büyük beğenisini kazandı.

Kahramanmaraşlı Üniversite Öğrencileri 2012 Buluşma ve Tanışma toplantısı hep birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son bulurken, öğrenciler birbiriyle tanışma fırsatı yakalamış oldular…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.