1. Haberler

  2. Yaşam

  3. K.MARAŞ DOSTLUK GRUBU VE ANKARA TOMURCUK DERNEĞİ 20 ENGELLİYİ SEVİNDİRDİ.
K.MARAŞ DOSTLUK GRUBU VE ANKARA TOMURCUK DERNEĞİ 20 ENGELLİYİ SEVİNDİRDİ.

K.MARAŞ DOSTLUK GRUBU VE ANKARA TOMURCUK DERNEĞİ 20 ENGELLİYİ SEVİNDİRDİ.

İlimizde bir süre kurulan ve hayır ve Yardımlaşma alanında adından sıkça söz ettiren Kahramanmaraş Dostluk Grubu ile Ankara Tomurcuk Derneği tarafından temin edilen 20 adet tekerlekli sandalye Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen törenle...

A+A-

İlimizde bir süre kurulan ve hayır ve Yardımlaşma alanında adından sıkça söz ettiren Kahramanmaraş Dostluk Grubu ile Ankara Tomurcuk Derneği tarafından temin edilen 20 adet tekerlekli sandalye Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen törenle Engelli vatandaşlarımıza teslim edildi.

Düzenlenen törene Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan vekili Muharrem Erantepli,Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ,Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanı Cihan Nişancı,Büyükşehir Belediyesi Engelliler şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam,Daire Amirleri, Tomurcuk Derneği Genel Başkanı Faruk Bilgili ve Yönetim kurulu üyeleri, Kahramanmaraş Dostluk Grubu Başkanı Ayşegül Dilbirliği ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri ile Aileler katıldı.

Törende Konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan vekili Muharrem Erantepli ilimizde Karşılıksız ve beklentisiz olarak çalışan ve kurulduğundan bu tarafa başarılı çalışmalar yapan Dostluk Grubuna ve Ankara Tomurcuk Derneğine bu hayırlı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum’’diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi’’Büyükşehir Belediyesi olarak Engelli kardeşlerimiz için güzel ve yararlı çalışmalar yapıyoruz ve de yapmaya devam edeceğiz,Kahramanmaraş’ımızda samimi insanların içerisinde ve Engelli kardeşlerimizin ile ailelerimizin arasında bulunmaktan dolayı çok mutluyum,herkesi kutluyorum’’dedi.

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ise yaptığı konuşmada ‘’Engellilerimiz bizim için çok önemlidir,onlar bizim her şeyimizdir,Onlara dokunmak ve onları hissedebilmek önemlidir,Bizler onlar için belediyeler olarak bütün imkanları seferber ediyoruz,bu imkanları sunan ve tekerlekli sandalyeleri temin eden Dostluk Grubuna ve Tomurcuk Derneğine teşekkür ediyoruz ve dostlarımızı alkışlıyoruz’’dedi.

Törene katılan Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanı Cihan Nişancı ise’’ bu tür çalışmaların ve engellilerin engellerinin kaldırılması için çalışmaların artarak devam edeceğini bu dağıtımda emeği geçen ve böylesine samimi bir ortamda bu toplantıyı organize eden Dostluk Grubuna teşekkür ediyoruz’’dedi

Ankara Tomurcuk Derneği Genel Başkanı Faruk Bilgili ise yaptığı konuşmada’’ kendilerine bu etkinliğin düzenlenmesinde  en büyük yardımı olan Kahramanmaraş Dostluk Grubunun Başkan ve Üyelerine teşekkür ederek’’ başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü’’Derneklerinin 2014 yılında kurulduğunu, işitme ve diğer engelli gruplar için bir çok sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten Tomurcuk Dernek Başkanı Faruk Bilgili şunları söyledi“Çok kısa bir zaman önce çıktığımız bu yılın ilk etkinliğini memleketimiz olan Kahramanmaraş’ta gerçekleştirmiş oluyoruz. Amacımız bu sayıyı ve temin edilen sandalyelerin niteliğini arttırmak. Allah’ın izniyle ülkemizde engelliler için ses getirecek Eğitimde, Sağlıkta ve ulaşımda bir çok projeye imza atacağız çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz,bugün burada bu anlamlı törene katıldığınız için sizlere yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Dostluk Grubu adına konuşan Grubun Basın ve Medya’dan sorumlu üyesi Abdurrahman Akbaba ‘’Bugün burada Yetkililerimiz ve Tekerlekli Sandalyelerine kavuşan kardeşlerimizin Aileleri ile samimi,gösterişten uzak bir ortamda bir araya geldi,Davetiye dağıtmadık sosyal medya ve telefon mesajı ile dostlara ulaştık gelenlere ve güzelliğe ortak olanlara yürekten teşekkür ediyorum’’diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü’’Tomurcuk Derneğimizin katkıları ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi tesbit ettik ,bugünde onların mutluğuna ortak oluyoruz,biz Dostluk grubu olarak bu güzelliklere aracıyız, köprüyüz,Hiçbir karşılık beklemeden yapıyorlar bu iyiliği, bu güzelliği. İnsan odaklı bir hizmet anlayışı ile. Karşılık beklemeden, Allah rızası için yapıyoruz’’diyen Akbaba sözlerini şöyle sürdürdü’’Bir gün bizler de engelli olabiliriz,hayata hep böyle bakabilmeliyiz çünkü onlar bizim hayatımızın en önemli varlıklarıdır,Engelli kardeşlerimizin Anne-Babalarını takdir ediyoruz ve kutluyoruz,Bu organizasyonda emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyoruz’’dedi.

Törende Dostluk Grubu Üyesi ve Yaşam Koçu Ela Yemşen’in Engellilerin Eğitimi ile ilgili yaptığı sunum sonrası Kahramanmaraş’ın ünlü Halk Müziği Sanatçısı Neslihan Baltacı ve Mersin’den gelen Sanatçı Oğuzcan Özdemir Okudukları Türkü ve Şarkılarla Engellileri,Ailelerini ve katılımcılara unutulmaz anlar yaşattılar.

Tekerlekli Sandalyelerin temininden sonra Tomurcuk Derneği Genel Başkanı Faruk Bilgili tarafından Dostluk Grubu üyelerine bir Plaket takdim etti.Plaketi Dostluk Grubu Başkanı Ayşegül Dilbirliği ve Eczacı Zeynep Ocakcıoğlu birlikte aldı.

Ailelerin ve Araçlarına kavuşan Engellilerin sevinçleri yüzlerinde okunurken ,Tören Toplu çektirilen Mutluluğun ve sevincin  resmedildiği Fotoğrafla sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.