1. Haberler

  2. Aktüel

  3. İzmir’de Kahramanmaraş’ın günü
İzmir’de Kahramanmaraş’ın günü

İzmir’de Kahramanmaraş’ın günü

İzmir’deki Kahramanmaraşlılar bugün yeni dernek binasına kavuşuyor. Açılışın ardından Kahramanmaraşlılar buluşuyor etkinliğinde Tarihçi Yazar İlber Ortaylı Kahramanmaraş’ın tarihini anlatacak.

A+A-

Geçtiğimiz Mayıs ayında, bayrağı bir önceki başkandan devralan İzmir Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Derneği (İZMİRMARAŞDER) Yönetim Kurulu Başkanı seçilen; Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı, MÜSİAD İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi, İşadamı Safa Narlı, ayağının tozu ile İzmir’deki Kahramanmaraşlıları dernek binasına kavuşturuyor.

MARAŞDER’İN DERNEK BİNASI YOKTU

Yıllardır dernek binasından mahrum kalan İzmir’deki Kahramanmaraşlılar Başkan Narlı’nın önderliğinde ve yönetim kurulu üyelerinin çabalarıyla yeni dernek binası açılışı bugün saat 16:30’da İzmir’in Konak İlçesi 9 Eylül Meydanı Hüdaverdi İş Merkezi’nde gerçekleşecek.

KAHRAMANMARAŞ’IN ADI İZMİR’DE DALGALANIYOR

Kahramanmaraş’ın adını ve madalyasını İzmir’in Konak İlçesi’nde dalgalandıran İzmir Maraşder yönetimi açılışın hemen ardından Balçova Termal Otel Vali Hüseyin Öğütcen Bahçesi’nde Kahramanmaraşlılar Buluşuyor etkinliği düzenleyecek.

İLBER ORTAYLI KAHRAMANMARAŞ’IN TARİHİNİ ANLATACAK

Saat 18:30’da başlayacak etkinlikte; Kahramanmaraş tanıtım sinevizyonu, yemek ikramı, canlı müzik dinletisi, selamlama konuşmaları, çocuk eğlence etkinlikleri, dondurma şovu ve katılımcılara hediye çekilişi düzenlenecek. Kahramanmaraş tarihi hakkında, Tarihçi Yazar İlber Ortaylı da konuşmacı olarak etkinliğe katılacak.

KATMA DEĞERLİ TOPLUM İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Açılış ve etkinlikle ilgili açıklama yapan İzmir Maraşder Yönetim Kurulu Başkanı Safa Narlı, “ Yeni hizmet binamızın açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. İzmir’in göbeğinde faaliyete geçireceğimiz ve Kahramanmaraş’ın adını dalgalandıracağımız yeni hizmet binamız tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Katma değerli bir toplum için çalışmalarımıza hız vererek devam edeceğiz. İzmir’de okuyan öğrenci hemşerilerimizin de her zaman yanında olacağız” dedi.

3bdecd89-e8c4-43eb-afdd-47de98310afe.jpg

KAHRAMANMARAŞLILAR BULUŞUYOR

Dernek binası açılışından hemen sonra Kahramanmaraşlılar Buluşuyor etkinliği düzenleneceğini de hatırlatan Başkan Narlı, “Düzenlenecek olan etkinlikte her şeyi en ince detayına kadar düşündük. Kahramanmaraş’ımızın tanıtım sinevizyonundan dondurma şovuna kadar Kahramanmaraş’ımızın gelenek göreneklerini İzmir’de Kahramanmaraşlı hemşerilerimizle buluşturacağız. Öte yandan Tarihçi Yazar İlber Ortaylı hocamızda etkinliğimize renk katarak Kahramanmaraş’ın tarihi hakkında konuşma yapacak” ifadesini kullandı.

SAFA NARLI KİMDİR?

1987 yılında memleketi olan Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Pazarlama Bölümüne 2005 yılında başladı. Daha sonra 2008 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümüne geçiş yaparak 2012 yılında mezun oldu. Bu eğitim sürecine paralel Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden de 2011 yılında mezun olduktan sonra, Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Lisans eğitim sürecini tamamladıktan sonra İzmir’de iş hayatı başladı. 2015 yılında aydınlatma armatürleri üretimi yapan bir şirketin kuruluşunu gerçekleştirdi. Daha sonra bu alanda yatay büyümeler sağlayarak K.Maraş ve İzmir’de iki ayrı şirket daha kurdu. Halen 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan şirketi olan NARLIGHT Aydınlatma firmasıyla çalışma hayatına devam etmekte. Evli ve iki çocuk babasıdır. 2012 ve 2015 yılları arasında Anadolu Gençlik Derneği İzmir İl Başkanlığı görevinde bulundu. Halen AGD Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekte ve Müsiad İzmir İl Yönetimde görev yapmaktadır. Son olarakta Mayıs ayı içerisinde yapılan genel kuruluyla İzmir Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Derneği’nin (İZMİRMARAŞDER) Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

1cf0898f-5ac5-4006-8aa2-85ef62845c50.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.