1. Haberler

  2. Dünya

  3. HOCALI KATLİAMININ 21. YIL DÖNÜMÜ
HOCALI KATLİAMININ 21. YIL DÖNÜMÜ

HOCALI KATLİAMININ 21. YIL DÖNÜMÜ

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) öğrencileri, Hocalı katliamının 21. yıldönümü nedeniyle düzenledikleri basın açıklamasıyla Ermenistan’ı protesto ettiler.

A+A-

KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde toplanan bir grup öğrenci, Hocalı’da katledilen 613 Azeri Türk için saygı duruşunda bulundu. Azerbaycan bayrakları açıp, öldürülen çocukların fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıyan öğrenciler, sloganlar atıp Ermenistan’a tepki gösterdiler. Grup adına basın açıklamasını okuyan KSÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Öztaş, Hocalı’da yaşayan her 5 kişiden birinin bu katliamda şehit olduğunu anımsattı. Uluslararası toplumun gözleri önünde insanların hunharca katledildiğini ifade eden Öztaş, “Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermeni ahlaksızlığını aziz milletimiz lanetle ve nefretle hatırlayacaktır” dedi.
“İnancımız, kültürümüz, yolumuz, aşkımız ve sevdamız bir, Azerbaycan’da akıtılan kan bizim kanımızdır” diyen Öztaş, şunları kaydetti:
“O kan o gün akmıştır, ama hesabı bitmemiştir. Türk milleti yaşadıkça o kanın hesabı bir gün sorulacaktır. Adaletle, insafla, hukukla bu kanın mücadelesini hep beraber Kahramanmaraş’ta, İstanbul’da, Bakü’de yeryüzünde hak ve adalet davasına kim inanıyorsa hep birlikte takip edeceğiz. Toprak altında yatan nice atamızın isimlerini bilmesek de memleketi ve geleceğimizi korumak için, çocuklarımızın huzur, sağlık ve bereket dolu bir Türk dünyasında yaşaması için, bu topraklara terini, kanını, canını hiç çekinmeden katmış bütün kahramanlarımızı minnetle yad ediyoruz. O fedakar kahramanlar bilsinler ki, hiçbir emekleri zayi olmamıştır ve dünya döndükçe de zayi olmayacaktır. Nur içinde yatsınlar.”
Grup basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.