1. Haberler

  2. Eğitim

  3. EMYO’DA ÖĞRENCİ KAYITLARI BAŞLADI
EMYO’DA ÖĞRENCİ KAYITLARI BAŞLADI

EMYO’DA ÖĞRENCİ KAYITLARI BAŞLADI

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Elbistan Meslek Yüksek Okulu’nda (EMYO) öğrenci kayıtları başladı. Kayıtlar 6 Eylül’e kadar sürecek, dersler ise 16 Eylül’de başlayacak.

A+A-

     Bu yılki üniversite sınavının ardından Elbistan Meslek Yüksek Okulu’nu tercih eden öğrenciler, kayıtlarını yaptırmaya başladılar. Geçtiğimiz yıllarda Kahramanmaraş’ta ve tek günde yapılan kayıtlar, geçen yıl olduğu gibi bu sene de Elbistan’da ve 5 gün sürecek.
Elbistan Meslek Yüksek Okulu girişinde, öğrencilerin rahat bir şekilde kayıtlarını yaptırabilmeleri için stant hazırladıklarını belirten EMYO Müdürü Doç. Dr. Hanifi Binici, kayıtların başladığı ilk günde büyük bir yoğunluk yaşadıklarını söyledi.
EMYO’yu kazanan öğrencilerin rahat bir şekilde kayıtlarını yaptırmaları, aynı zamanda da okullarını tanımaları için kayıtların Elbistan’da yapıldığını anlatan Binici, kayıt işlemlerinin 6 Eylül’de son bulacağını söyledi.
2013 YGS ve sınavsız geçiş ile 510 öğrencinin okullarını tercih ettiğini, açık kalan 190 kontenjanın ise ek yerleştirme ile dolacağına inandığını belirten Binici, “2013 yılı YGS sonuçları ve sınavsız geçiş ile toplam 510 öğrenci okulumuzu tercih etti. Kontenjanımız olan 700 öğrenciden açık kalan 190 kontenjan için ek yerleştirme ile öğrenci alacağız. Bunun yanı sıra, çok popüler olan Laborant ve Veteriner Sağlık (İÖ) programına 30 öğrenci yine ek yerleştirme ile alınacak. Kayıtlarımız başladı ve 6 Eylül 2013 tarihine kadar sürecek. Öğrencilerimizin kayıtlarını rahat bir şekilde yaptırabilmeleri için her türlü ayrıntıyı ve kolaylığı düşündük. Açık kalan kontenjanlar ve kayıt yaptırmayan öğrencilerin yerine ikinci tercih ile öğrenci alacağız ve boş kontenjanların da böylelikle dolacağına inanıyorum” dedi.
EMYO, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında; Bilgisayar Programcılığı 40, Bilgisayar Programcılığı (İÖ) 40, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 40, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İÖ) 40, Elektrik 40, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı 80, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı (İÖ) 80, Elektronik Teknolojisi 30, İnşaat Teknolojisi 40, İnşaat Teknolojisi (İÖ) 40, İşletme Yönetimi 40, İşletme Yönetimi (İÖ) 40, Laborant ve Veteriner Sağlık 30, Makine 40, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 40, Otomotiv Teknolojisi programına 40 olmak üzere toplam 700 öğrenci alacak. Ayrıca, ek yerleştirme ile Laborant ve Veteriner Sağlık (İÖ) programına 30 öğrenci alacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.