1. Haberler

  2. Eğitim

  3. EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜN DEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜN DEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜN DEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü organizesinde; 30 Eylül – 04 Ekim tarihleri arasında KSÜ Bahçelievler, Avşar ve Karacasu Yerleşkelerinde 2013-2014 öğretim yılında Üniversiteye yeni kaydolan öğrencilere yönelik bu yıl üçüncüsü dü

A+A-

    Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından; İlimizin Sosyo-Kültürel yapısı, Üniversite-Polis ilişkileri, Üniversitelerde meydana gelen örnek toplumsal olaylar ve Yükseköğretim kurumlarında meydana gelen ve meydana gelmesi muhtemel öğrenci eylemleri konularında bilgiler verilmiş ve görevli personel tanıtılmıştır.

TDP Şube Müdürlüğü tarafından; TDP’nin amacı, meydana gelen asayiş olayları karşısında izlenecek yöntemler ve 155 Polis İmdat Hattının kullanılması konularında bilgiler verilmiştir.

TEM Şube Müdürlüğü tarafından; illegal ve marjinal grupların eleman kazanma yöntemleri, amaçları, faaliyetleri, izledikleri yöntemler hakkında bilgiler verilmiştir.

                Ayrıca Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü tarafından; madde bağımlılığı, ağız otu kullanımının zararları, arkadaş seçiminin önemi ve narkotik madde kullanımının zararları ile ilgili bilgiler verilmiş ve konu hakkında kısa videolar gösterilmiştir.

 

 

Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği ve sorularıyla iştirak ettikleri bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantılarında;

-              Bahçelievler Yerleşkesinde 137 öğrenci,

-              Avşar Yerleşkesinde 832 öğrenci,

-              Karacasu Yerleşkesinde 374 öğrenci olmak üzere toplam 1.343 kişiye ulaşılmıştır.

Toplantılara katılan öğrencilerin görebileceği yerlere görevlilerimiz tarafından afişler asılmış, konuları hakkında pratik bilgiler veren broşürler dağıtılmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.