1. Haberler

  2. Yaşam

  3. EKMEĞİNİ KORU MİLLİ EKONOMİYE KATIL
EKMEĞİNİ KORU MİLLİ EKONOMİYE KATIL

EKMEĞİNİ KORU MİLLİ EKONOMİYE KATIL

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, K.S.Ü. Ziraat Fakültesi Dekanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi Kahramanmaraş Ajans Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen Ekmeğini Koru Milli Ekonomiye Katıl konulu panele ilgi büyük oldu.

A+A-

 Çok sayıda davetlinin katıldığı panelde, açılış konuşmasını yapan T.M.O. Antep Bölgeden Sorumlu Müdürü Coşkun İYİSABANCI, kampanya hakkında katılımcılara bilgi vererek kampanyanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 Panelde konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU ise ekmek israfının önlenmesinin önemine vurgu yaparak, ‘İsraf edilen her dilim ekmek çiftçinin alın teri, dünyadaki aç insanların hakkı,  biz Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak İl ve İlçelerimizde eğitim ve yayım çalışmaları ile halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Çalışmalarımız yıl boyunca devam edecek umuyorum ki ilimizdeki ekmek israfını önleyeceğiz’  dedi.

 K.S.Ü. Ziraat Fakültesi Dekanı Kadir SALTALI ise katılımcılara teşekkür ederek, ekmek israfının önlenmesi için düzenlenen panelin önemli bir adım olduğunu Ziraat Fakültesi olarak kampanyaya destek verdiklerini söyleyerek, ekmek israfının önlenmesi için Fakülte olarak eğitim çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

 Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cuma AKBAY moderatörlüğün de gerçekleştirilen panelde Yrd. Doç. Dr. Sinan ÇOLAKOĞLU, Gıda Mühendisi Mehmet ÇAĞMAN ve Şeyma KISAKÜREK konu hakkında sunum yaptılar.

 Sunumun ardından Kahramanmaraş Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmen ve örgencilerinin hazırlamış olduğu bayat ekmekten yapılan tatlılar ve tuzlular ikram edildi. Bayat ekmeğin değerlendirilme yöntemleri görsel olarak ta katılımcılara anlatıldı. Ekmek israfının önlenmesi kampanyasına okul olarak destek veren Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu bayat ekmekten yapılan ikramlar büyük ilgi çekti. Bayat ekmeğin değerlendirilmesi yöntemleri hakkında çalışmalar yapan okul öğretmenleri bu yöntemleri öğrenmek isteyen herkesin okullarından bilgi alabileceklerini söylediler.

 Panelde Kahramanmaraş Halk Ekmek Fabrikasın da üretilen ekmek çeşitlerinin tanıtıldığı stant ve K.S.Ü. Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü öğrencilerin ekmek israfına dikkat çeken tişörtleri ile ekmek israfının önlenmesine yönelik dağıttıkları lifletler ilgi çekti.

 

İlimizde ekmek israfının önlenmesi için yapılan çalışmalar ilerleyen tarihlerde de devam edecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.