BELEDİYE’DEN 1700 AİLEYE EĞİTİM

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü okullarda öğrenci ve öğretmenlere yönelik farkındalık eğitimlerine devam ediyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
BELEDİYE’DEN 1700 AİLEYE EĞİTİM

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Sütçü İmam Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde Yangınla Mücadele eğitimi verdi.

Doğal afetler, yangınlar ve her türlü konularda can ve mal kaybını ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek amacıyla toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde 20 itfaiye eğitmeni okul, öğrenci yurtları, fabrika, otel gibi yangına riskli yerlerde zarar azaltmaya yönelik farkındalık eğitimleri veriyor.

Yangına Erken Müdahale, Yangın Yerindeki Tehlikeler, Yangınla Mücadele, Acil Durumlarda Hareket tarzı, Acil Durum İhbarları ve Pratik Yangın Eğitimi konularını içeren bir saatlik sunum İtfaiye Müdürlüğü tarafından hazırlandı.

Sütçü İmam Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde projeksiyon eşliğinde tüm sınıflarda ayrı ayrı anlatılan Yangınla Mücadele Eğitimine 11 itfaiye eğitmeni katıldı.

Sütçü İmam Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde 32 sınıftaki öğretmen ve öğrencilere ayrı ayrı verilen eğitim bir gün sürdü.

Yaklaşık 1700 kişiye pratik yangın eğitimi verildi. Dersin son beş dakikasında öğrenci ve öğretmenlerden gelen sorulara cevap verildi.

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürü ve AKMOD Başkanı Cahit Küçükönder eğitimlerin devam edeceğine işaret ederek:  “Bir günde 1700 öğrenciye eğitim vermek suretiyle yaklaşık 1700 aileye yangınla mücadele konusunda Pratik yangın Eğitimi verildi.

Yangına Erken Müdahale hayat kurtarır. Eğitim, tedbir ve dikkat yangınları önler. Yangın, deprem gibi afetlerin zararlarını azaltmaya yönelik farkındalık eğitimlerimizi öncelikle okullarda, yurt-pansiyonlarda ve fabrikalarda aksatılmadan yürüteceğiz. Bu konuda İtfaiye Teşkilatımız özverili çalışmalarla toplumsal bilinç oluşturmak gayreti içindedir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.