1. Haberler

  2. Kahramanmaraş

  3. Kahramanmaraş

  4. Başkan Bozdogan: Din Görevlileri Şamar Oğlan Değildir
Başkan Bozdogan: Din Görevlileri Şamar Oğlan Değildir

Başkan Bozdogan: Din Görevlileri Şamar Oğlan Değildir

Diyanet-Sen Şube Başkanı, Şevket Bozdogan İzmir’de yaşanan deprem sonrası bazı sosyal medya hesaplarından din görevlilerine yapılan çirkin saldırıları kınadı.

A+A-

Diyanet-Sen Şube Başkanı Bozdogan, İzmir’de yaşanan deprem sonrası bazı sosyal medya hesaplarından din görevlilerine yapılan çirkin saldırıları kınayarak “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz deprem gibi doğal bir afet karşısında bile Din görevlilerine, camiye saldırmak iyi niyetten uzak provokotif açıklamalar yapmak alçakça bir tavır olup kimseyi yüceltmez. Bu çatlak sesler din görevlilerimizi güzel hizmetlerinden alı koymayacaktır” dedi.

Bozdoğan, İzmir’de yaşanan depremden dolayı hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diledi. Bozdoğan, “İzmir’de yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken tüm Türkiye yardımlarıyla dualarıyla güzel İzmirimizin ve İzmirlilerin acısını paylaşmaya çalışıyor. Tek vücut olduğumuz bu dönemde kendilerine din görevlilerine ve dindarlara sataşma misyonu biçen bazı çatlak sesler yine kin ve nefretlerini kustular. Diyanet İşleri Başkanlığı’na alınacak 5 bin personeli içine sindiremeyen bu din düşmanları sosyal medya hesaplarından arama kurtarma köpeklerinin insanlığa din görevlilerinden daha faydalı olduğunu söyleyecek kadar şirazeden çıktıklarını ortaya koydular. Kin ve nefretlerinin boyutunu bu açıklamaları ile ortaya koyan bu şahıslar hakkında sendika olarak suç duyurusunda bulunacağımızın ve konunun takipçisi olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Din görevlisine, camiye, insanların kutsallarına saldırmanın hiç kimseyi yüceltmeyeceğini söyleyen Bozdogan, “Bizim dinimiz kardeşlik, merhamet, yardımlaşma dinidir. Din görevlilerimiz bunun öğretisini yapar. Pandemi döneminde Vefa destek gruplarındaki, filyasyon ekiplerindeki çalışmaları ile örnek gösterilen din görevlilerimiz, 15 Temmuz’da salaları ile Kurtuluş Savaşı’nda Rıdvan Hocalarımızla, bu vatan için bu millet için canlarını kanlarını ortaya koymuşlardır. Her zorlu süreçte millete önderlik etmiş fedakarca çalışmışlardır. Bazı kendini bilmezlerin, sosyal medya silahşörlerinin saldırıları bizleri yolumuzdan çalışmalarımızdan hizmetimizden asla geri koymayacaktır.” İfadelerine yer verdi.

Din görevlilerine, camilere yapılan çirkin saldırılar karşısında sessiz kalmayacaklarını belirten Bozdogan, ,sendika olarak güzel dinimizin bizlere öğrettiği aklı selim ile hareket edeceğiz. Hukuk çerçevesinde gerekli başvuruları yaparak bu hakaretleri yapanların gerekli cezayı alması için elimizde geleni yapacağız. Hiç kimse din görevlilerinin sahipsiz olduğunu yaptıkları çirkin saldırıların yanlarına kar kalacağını sanmasın” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.