1. Haberler

  2. Yaşam

  3. ARMADAŞ 50000 ABONEYE ULAŞTI
ARMADAŞ 50000 ABONEYE ULAŞTI

ARMADAŞ 50000 ABONEYE ULAŞTI

Kahramanmaraş’ın havasını temizleyen ARMADAŞ şirketi şehrimizin %90 nın dan fazlasına doğalgaz götürmenin haklı gururunu yaşıyor.

A+A-

 6 yıl gibi kısa sürede Şehrimize 680 km yatırım yapan ARMADAŞ şehrimizin en fazla çalışan alt yapı kuruluşu olmuştur. Şu anda hala en ucuz yakıt olma özelliğini elinde bulunduran doğalgaz 50000 (eli bin) inci abonesine ulaşmış bulunuyor. Bu vesile ile elli binici abonesi olan Mehmet Topal’dan abonelik bedeli almamıştır. Güvence bedeli ise almayacaktır. Bu vesile ile görüştüğümüz Mehmet Topal ise bu durumda şansın kendisine vurmasından dolayı çok memnun olduğunu doğalgazın ucuz konforlu ve güvenli bir yakıt olduğunu herkesin bir an önce bu konfora kavuşması gerektiğini söyledi.

 ARMADAŞ bölge müdürü Mehmet uğur Dilipak ise; 50000 aboneye ulaşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu fakat şu anda doğalgaz ulaştırdıkları potansiyel abone miktarını ise 95 bin olduğunu söyledi. Kahramanmaraş’ın en uç noktalarına kadar doğalgazı ulaştırdıklarını söyledi. Dilipak şöyle devam etti; ekonomik ve konforlu olan doğalgazın herkes tarafından kabul edildiğini artık herkesin doğalgaza nasıl geçerim düşüncesinde olduğunu biliyoruz fakat dönüşüm maliyetleri dolayısıyla bazı tereddütler yaşadığını biliyoruz. Fakat bu endişelerinin yersiz olduğunu da peşinen söylemek lazımdır. Çünkü doğalgaz tüple karşılaştırıldığında 1/7 oranında daha ucuz olduğunu görmekteyiz. Kömürden 3/5 oranında daha ucuz dur. Bir başka ifade ile bir tüpe (12 kg) 73 TL verir isek bunun doğalgazdaki karşılığı ise 11 TL dir. Özellikle maddi durumu zayıf olan insanlar için müstakil evlerde kömürlü soba yakacaklarına doğalgaz sobası kullanmalarını tavsiye ediyoruz şöyle ki; bir doğalgaz sobasının maliyeti 400- 600 TL arasındadır. Kömür sobası kullananlar kış bitiminde odalarını boyamak zorunda kaldıkları, evlerindeki yeni aldıkları bir halıya veya perdeye bir çıngılın sıçraması halindeki maliyetlerin hesaplanması halinde doğalgazın ne kadar ekonomik olduğu görülür. Bu gözle olaya baktığımızda yapılan yatırım 1-2 yıl arasında kendini amorti etmektedir.

Kış aylarında doğalgazda yığılmalar oluyor gazlar geç açılıyor şeklinde isnatlar olmaktadır. Armadaş’a gaz kullanım için baş vuran bir abonenin  maksimum 10 gün içerisinde gazı açılmaktadır. Bu konudaki yanlış algılamayı da  özellikle düzeltmek isterim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.