1. HABERLER

  2. Zulme karşı direnişin sembolü!
Zulme karşı direnişin sembolü!

Zulme karşı direnişin sembolü!

Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği tarafından yazılan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi projesi faaliyetlerine başlıyor.

A+A-

Türkiye’nin yedi bölgesini temsilen yedi faklı iliyle, yurt dışında Kosova’nın Prizren şehrinde gerçekleştirilecek olan projenin ilk toplantısı 3 Nisan 2016 Pazar günü Küçükçekmece Sefaköy Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Marmara Bölgesini temsilen İstanbul’da yapılacak olan açılış toplantısına Küçükçekmece Belediyesi de proje ortağı olarak destek verdi.

Konu hakkında açıklama yapan Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç şu ifadeleri kullandı.

İslam Dünyası’ nın en büyük gücü ve en önemli zenginliği, genç nüfusu. İki milyara yakın Müslüman nüfusun %54 ‘ü, 24 yaşın altındadır.

Türkiye, İslam Dünyası’ndaki yüz milyonlarca gence ilham kaynağı ve ümit vesilesi oluyor. Geleceğin Türkiye’sini inşa edecek ve İslam Dünyası gençliği ile ittifak içerisinde insanlığa barış ve kardeşlik mesajı verecek Türkiye’nin genç nesillerinin Eshab-ı Kehf kıssasından alacağı çok dersler var.

Özellikle kimliğinin, istiklalinin ve istikbalinin bozulmaya çalışıldığı bu zamanda gençlerimizin Eshab-ı Kehf ruhu ve bu ruhtan beslenecek direniş ve diriliş şuuru ile donatılmaları şart.

“Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi” projesi ile Türkiye’nin yedi bölgesinde ve Balkanlarda düzenlenecek programlarla bu ruh ve şuurun uyanışına katkıda bulunmayı hedefliyoruz, dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.