1. HABERLER

  2. Yükümlüler için örnek proje
Yükümlüler için örnek proje

Yükümlüler için örnek proje

HAKLARINDA KAMU HİZMETİ TEDBİRİ VERİLEN YÜKÜMLÜLERİN TOPLU OLARAK KAMU HİZMETİNDE ÇALIŞTIRILMALARI AMACIYLA PROTOKOL İMZALANDI

A+A-

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü ve Elbistan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği arasında imzalanan protokol ile haklarında kamu hizmeti tedbiri verilen yükümlülerin toplu olarak kamu hizmetinde çalıştırılmaları amacıyla örnek bir projeye imza atıldı. 
Elbistan Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen imza töreninde protokole; Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Nuh Yılmaz ve Elbistan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fevzi Günalmış imza attılar.
Hazırlanan proje ile ilgili olarak bilgi veren, Elbistan Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Nuh Yılmaz, “Denetimli serbestlik sistemi ülkemizde 10 yılına girmiş bulunmaktadır. 10 yıl gibi kısa bir sürede hızla gelişmiş, topluma güven, bireye umut veren bir sistem haline gelerek ülkemizin vazgeçilmez kurmalar arasında yerini almıştır. 10 yıllık süreç içerisinde kurumlar arası iş birliği çok önemli yer tutamaktadır. Toplum temelli infaz sistemine dayanan denetimli serbestlik sisteminde, kurumların ve toplumun desteği olmadan sistemden başarı sağlanması mümkün değildir. İş birliğinin en güzel örneğini bu gün imzalayacağımız iş birliği protokolü oluşturmaktadır. Bu iş birliği protokolü ile haklarında kamu hizmeti tedbiri verilen denetimli serbestlik yükümlülerinin, kamu alanlarında toplu olarak çalıştırılarak, yeniden suç işlemelerini engelleyici etkenleri güçlendirmeyi, suça karşı toplumu korumayı, üretken, verimli, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk sahibi bir yaşam sürmelerine ve toplum tarafından kabul görmelerini sağlamak amaçlanmakta, hedeflenmektedir. Bu nedenle çalışmalarınızda bizden desteklerini esirgemeyen başta Cumhuriyet Başsavcımıza, İlçe Kaymakamımıza, kamu kurum ve kuruluşları İle meslek odalarına ve özverili bir şekilde çalışan kurum personeline huzurlarınızda tekrar teşekkür etmek isterim” diye konuştu.
Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre de, projenin yükümlüler açısından son derece önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğümüzde yaklaşık 1000 civarında yükümlümüz bulunmakta. Bunların 223’ü ilgili kursları tamamlayıp, 79 yükümlümüz hala kamuda istihdam edilmektedir. Elbistan Kaymakamımız sayın Tuncay Akkoyun ile yükümlülerimizi kamuda istihdam etme, ıslahlarını sağlama programını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Sayın kaymakamımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”
Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ise yükümlü kişilerin toplumla ilişkilerini sıcak tutmak, sorumluluk sahibi olmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan projenin çok alışılagelmiş bir proje olmadığını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Akkoyun, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Elbistan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizle hep birlikte hayırlı bir iş için bir araya geldik. Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü bünyesindeki yükümlülerimiz bu proje kapsamına girecekler. Buradan amaçladığımız hedef şu; öncelikle bu vatandaşlarımızın toplumla ilişkilerini sıcak tutmak, kendilerinin sorumluluk sahibi olmalarını sağlamak, kurumlar arası işbirliğini güçlendirmek ve bu vatandaşlarımızın bundan sonraki hayatlarında topluma daha rahat uyum sağlamalarını, hayatlarını daha rahat idame etmelerini sağlamaktır. Bu protokol çerçevesinde yükümlülerimizin emeklerinden, hizmetlerinden yararlanacağız. Ben şimdiden, bu projede çalışacak yükümlülerimize teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Örnek bir proje olacak. Çok alışılagelmiş bir uygulama değil. Bunu da zaman içinde göreceğiz. Projenin muhatabı yükümlülerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.