1. HABERLER

  2. “Özel Sektörün Genç Ziraat Mühendisi Adaylarından Beklentileri” Paneli
“Özel Sektörün Genç Ziraat Mühendisi Adaylarından Beklentileri” Paneli

“Özel Sektörün Genç Ziraat Mühendisi Adaylarından Beklentileri” Paneli

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesi ve KSÜ Biyosistem Öğrenci Topluluğu tarafından “Özel Sektörün Genç Ziraat Mühendisi Adaylarından Beklentileri” temalı panelin ikincisi düzenlendi. Panele farklı sektörlerden konusunda uzman konu

A+A-

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesi ve KSÜ Biyosistem Öğrenci Topluluğu tarafından “Özel Sektörün Genç Ziraat Mühendisi Adaylarından Beklentileri” temalı panelin ikincisi düzenlendi. Panele farklı sektörlerden konusunda uzman konuşmacılar katıldı.

Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ve farklı sektörlerden konusunda uzman konuşmacıların yer aldığı panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaygısız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür İhsan Emiralioğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı, tarım sektörünün önemine vurgu yaparak ziraat mühendisi adaylarının kendilerini donanımlı bir şekilde yetiştirdikleri takdirde işsiz kalmayacaklarını hatırlatarak kendilerini iyi yetiştirmeleri konusunda uyardı.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaygısız ise, “İş dünyası, öğrendiklerini uygulayabilen, genç, dinamik ziraat mühendislerine ihtiyaç duymaktadır.” diyerek mezun olacak öğrencilerine iş hayatında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından panele konuşmacı olarak katılan A sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, Ziraat Yüksek Mühendisi Ayşe Kazlı, iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi vererek ziraat mühendislerinin de bu sektörde çalışabileceklerini kaydetti.

Denizbank Kahramanmaraş Şube Müdürü Âdem Kürşat Pazarcı ise, tarımsal hizmet sundukları çiftçiler için 500 ziraat mühendisi istihdam ettiklerini ifade ederek genç ziraat mühendisi adaylarını şunları söyledi: “Özel sektör olarak bankacılıkta kaliteli insan kaynağına ihtiyaç var. Sektörde bilgi birikimi ve deneyimi olan ziraat mühendislerinin çiftçilere gerekli bilgilendirmeleri yapmaları açısından çalışanlarımızı ziraat mühendisi olanlardan tercih ediyoruz.”

Arazi toplulaştırma konusunda uzman Tuncay Cura, Türkiye’de arazi toplulaştırmada yüzde 30’larda olduğunu belirterek toplulaştırma konusunda yetişmiş ziraat mühendisi ihtiyacının olduğunu söyledi.

Panel soru-cevap bölümüyle son buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.