1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. KAYA: HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR
KAYA: HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR

KAYA: HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR

Ak Parti 25. Dönem Milletvekili aday adayı Mutlu KAYA Sivil toplum ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Yaptığı çalışmalar ve programlarla dikkat çeken İHYA (İlim Hizmet ve Yardımlaşma) Vakfını ziyaret ederek burada Vakıf Müdürü Halit ERAYMAN ve yönet

A+A-

KAYA: HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR

Ak Parti 25. Dönem Milletvekili aday adayı Mutlu KAYA Sivil toplum ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Yaptığı çalışmalar ve programlarla dikkat çeken İHYA (İlim Hizmet ve Yardımlaşma) Vakfını ziyaret ederek burada Vakıf Müdürü Halit ERAYMAN ve yönetim kurulu üyeleri ile buluştu. KAYA vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı olmalarını sağlamak amacıyla milli, manevi, ahlaki, dini ve örfi gelişimleri için her türlü desteği veren Özellikle son yıllarda yıpranan aile bağlarını kuvvetlendirecek, sosyal dayanışmayı artıracak, birlik ve kardeşlik duygularını pekiştirecek faaliyetlerle farkındalık yaratan İHYA vakfını ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Memur Sen Ailesi olarak her zaman Dünya Mazlumlarının yanında olduklarını belirten KAYA Ülke sınırları dışında da yetimhane, eğitim kurumlarının  kurulması yönünde çeşitli faaliyetlerinin olduğunu belirterek, Endonezya’daki Müslümanlara yardım ellerini uzatmak adına ismini de Rahmetli Kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İNAN olan Yetimhane yapımının devam ettiğini ve burada hem mesleki hem de diğer eğitimlerinin verileceğini belirtmiştir. 300 çocuğun barınacağı bu yetimhane çalışmalarının yanında çalışmalarında olduğu belirten KAYA bu yetimhanelerimizin genişletilerek Somali, Arakan gibi yerlerde yaşayan mazlumlar içinde projelerin devam ettiğini belirtti. Vakıfların ve Sendikaların kuruluş amaçlarının insanlığın faydasına olan bu tür çalışmalar olduğunu belirten KAYA İHYA Vakfının da bu tür çalışmalarda ve faaliyetlerde her zaman yer alması ve dünya mazlumları koruyup kollaması ve bunların eğitimleri konusunda her türlü fedakarlığı yapmalarından dolayı tebrik etmiştir. Mutlu KAYA sivil toplumun önemine vurgu yaparak ülkemizde önemli kararların alınmasında ve her türlü vesayetin kaldırılmasında sivil toplumun yaptığı çalışmalar önem kazanmıştır.  

SİVİL TOPLUM  VE VAKIFLAR EN BÜYÜK SOSYAL DESTEKÇİ VE DANIŞMANDIR

Başörtüsü konusunda Memur sen olarak başlatılan kampanyanın koordinatörlüğünü yapan 3 kişiden birisi olmak bizlere nasip oldu diyen KAYA 10 milyon imza olarak başlatılan kampanyada hamdolsun 12 milyon 300 bin imza topladık. Bunların hepsi birebir şahıslardan alınan gerçek imza olduğunu belirten KAYA Ana muhalefetin aldığı oydan çok bir imza toplamaları sonucu siyasi iktidarımızın elini güçlendirdik ve hamd olsun bu sorun bir yönetmelikle düzeltildi. Bizler buna inanmasak ve siyasi iktidarın elini güçlendirmesek bu sorunlar hala sorun olarak kalacaktı diyen KAYA Sivil toplumun ve Vakıflarımızın toplumun her kesiminden her türlü sorunun çözümünde  en büyük sosyal destekçisi ve danışmanı olduğunu belirtmiştir. İnsan odaklı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Mutlu KAYA, geleceği inşaa  edecek nesilleri yetiştirmek adına üzerlerine düşen her türlü görevi hakkıyla yerine getiren, yeniden dirilişi temsil eden İHYA Vakfına başarılar dilemiştir. Vakıf Müdürü Halit ERAYMAN kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek Aday Adaylığı sürecinde eskiden beri tanıdıkları ve kardeşliğine  güvendikleri Mutlu KAYA’ya başarılar diledi. Yönetim Kurulu Üyesi Fahri YİĞİTOĞLU’da ülkemiz olsun yurtdışı olsun Dünya Mazlumlarına verdikleri destekten dolayı Memur sen ailesine ve Mutlu KAYA’ya teşekkür ederek başarılar dilemiştir.

 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.