1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Her sınıfın bir yetim kardeşi var
Her sınıfın bir yetim kardeşi var

Her sınıfın bir yetim kardeşi var

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı’yla ortak yürüttüğü “ HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR” kampanyası kapsamında; Özel Lider Simya Eğitim Kurumlarında bu sorumluluk projesi uygulamaya konuldu.

A+A-

Derneği başkanı sayın Süleyman Erayman beyin katılımıyla gerçekleşen sunumda öğrencilere proje ile ilgili bilgiler verildi. Sayın Süleyman Erayman proje ile ilgili şu bilgileri aktardı;“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas almaktadır. Bu proje; savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde anne/babasını kaybetmiş olan çocuklarımızın eğitim, sağlık, gıda, giyecek, barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için ülkemizdeki ilköğretim ve lise seviyesindeki öğrencilerimizin katkı sağlamasını; böylece dünyada iyiliğin yayılmasını hedeflemektedir.

2-026.jpg

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına katılan sınıflarımız/okullarımız, destekledikleri yetim kardeşlerine her ay 100 TL gönderecektir. Her sınıf/okul, desteklediği yetim kardeşine ait bilgilere (çocuğun ismi, fotoğrafı, ülkesi, doğum tarihi, babasının vefat tarihi, annesinin sağ olup olmadığı, kardeş sayısı) sahip olacaktır. Yardımlar en az bir yıl (12 ay) olmak üzere düzenli olarak devam edecektir.

 Dernek üyelerinden Avukat Yusuf Bülbül ve Doktor İsmail Kahraman beyler de yaptıkları sunumlarla, Simya Okulu öğrencilerine projenin işleyişi hakkında rehberlik ettiler. Katılımlarından dolayı IHH yöneticilerine teşekkür ediyoruz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.