1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gövde siper oldu, hayasız akın durduruldu
Gövde siper oldu, hayasız akın durduruldu

Gövde siper oldu, hayasız akın durduruldu

15 Temmuz darbe girişiminin tarihe kara bir leke olarak geçtiğini belirten Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Abdülaziz Aydın, Tarihin bir kez daha tekerrür ettiğini söyledi.

A+A-

Millet ve Devlet dayanışması içinde zirvelere tırmanılacağını belirten Aydın, Memur-Sen olarak iyilerin, doğrunun, faydalı ve adil olanın yanında olduklarını açıkladı.

Aydın : “ Tarih bir kez daha tekerrür ediyor. Aziz Milletimiz Anadolu’nun işgalini imanıyla ve yüreğiyle bir kez daha püskürttü. Devlet 2 temel esasta kaimdir,  Bunlardan  biri ordu diğeri de parasıdır.” der İbni Haldun. Artık bu öğretiye, Sosyolojik kanaate bir madde daha eklemek zorundayız. Bir evlat öncelikle inanmış, hedefe kilitlenmiş vatan ve millet aşkıyla donanımlı hale gelmiş inançlı evlatlarıyla kaimdir. Dünyanın en zor coğrafyasında yaşayan  Anadolu yine yeniden tarihin şanlı sayfalarına not düşülecek destansı bir mücadeleyi  15 Temmuzdan itibaren veriyor. Bir ahtapot  gibi dünya ülkelerinin haklarını ve yönetimlerini kollarıyla saran, zulüm, kan ve göz yaşına sebep olan Siyonist küresel elitler, ABD gizli servisleri ve bunların on yıllardır içerimizde büyütüp beslettikleri başta FETO olmak üzere yerli işbirlikçi vatansızların Anadolu’yu işgal etme, milletimizi birbirine kırdırma hamlesi; Önce Cenab-i Allah’ın yardımıyla, Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın tarihe not düşecek dik duruşuyla, sivil toplum kuruluşlarımızın, halkımızın derin feraset ve dirayetiyle, yer üstündekilerin ve yer altındakilerin ihlaslı dualarıyla, vatansever  polis ve askerimizin kurulan hain tuzağı fark edip, gerekli tedbirleri almasıyla hayasız ve haysiyetsiz akın durdurulmuştur. Artık, binyıllardır geleneği olan devletimizin gerekli tedbirleri  alıp bir an önce gereğinin ifasını yapacağına olan inancımız tamdır.”

MİLLETÇE DİK DURDUK

Hain darbe girişimine karşı halk ile Devletin dik duruşu sayesinde geri püskürtüldüğünü belirten Aydın FETÖ cü darbecilere karşı büyük bir cesaret örneği gösterildiğini söyledi.

FETÖ gibi terör örgütlerine ve Devletin ve Milletin refahı için olumsuz yönde faaliyet içinde olan bütün yapı ve kurumları karşı olduklarını belirten Aydın, Memur-Sen her zaman iyinin ve doğrunun yanında olduğunu ispatlamıştır dedi.

Aydın: “Bu saatten sonda herkesin ve her kesimin önce kendi evimizden başlamak üzere, bütün ihtiraslarımızı ve kırgınlıklarımızı, kabaran dünyevi iştahlarımızı baskılayıp bir tarafa bırakarak millet olma insan ve İslam olma adına ne gerekiyorsa onu yapmak zorundayız.

Hak ve batıl mücadelesi Habil ve kabil ile başlayıp, bu günlere kadar gelmiştir. Bundan sonra da kıyamete kadar devam edecektir. Asla zihni yılgınlığa kapılmayacağız. Yaşananlardan aldığımız dersleri tekrar tekrar hatırlayıp millet devlet kaynaşmasının zirvelerine tırmanmaya gayret edeceğiz. Üzerinde yaşadığımız topraklardaki farklılıklara rıza gösterip birliğimizin, dostluğumuzun ve kardeşliğimizin halkalarını fersah fersah genişleteceğiz. Bizlerin Cenabi Allah’ın İslam dünyasının geleceği adına birbirimize emaneti olduğumuzu unutmayacağız.

Kurulduğumuz günden itibaren Memur –Sen ailesi olarak iyinin, doğrunun faydalı ve adil olanın her daim yanında olduk ve bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Olayların başladığı andan itibaren izzetimiz, vatanımız ve namussumuz için alanlara indik ve başta Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımızın  talimatları doğrultusunda meydanlardaki yerimizi ikinci bir emre kadar terk etmiyoruz.”

RABBİMİZE HAMD OLSUN

15 Temmuz FETÖ cü darbecilere karşı halkın dik duruşunun takdire şayan olduğunu belirten Aydın, Tüm bu duygu ve düşüncelerle İslam ümmetinin boynunu öne düşürmeyen Rabbimize hamd ve şükürler olsun dedi.

Aydın şunları ifade etti: “Tüm bu duygu ve düşüncelerle İslam ümmetinin boynunu öne düşürmeyen Rabbimize hamd ve şükürler olsun. Kararlı ve dik duruşundan zerre taviz vermeyen başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza , tüm siyasi  parti ve sivil toplum kuruluşlarımıza, hanım ve genç kardeşlerimize, Şubat 1920 de Mıllış Nuri ve Evliya Efendinin milletin dirilişi adına şehit düştüğü yerde kurulan kent meydanındaki direniş destanlarını yazan halkımıza selam olsun.

Millet için, Bayrağı için, Devleti için Toprağa düşmüş bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.