1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Merdan, Çolakkadı'yı ziyaret etti
Merdan, Çolakkadı'yı ziyaret etti

Merdan, Çolakkadı'yı ziyaret etti

Merdan Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Son Peygamber Platformu, K.MaraşTemsilciliği ve Kur'an'ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı'yı ziyaret etti.

A+A-

Ziyarete, Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi ve Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin Pak, Kur'an'ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Hüseyin Yılmaz ile Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim  Kurulu Üyesi Abdullah Gökdaş katıldılar.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin Pak, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan "Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında ödüllü kitap okuma yarışmasının konusunun  'Hadis' olduğunu belirtti. İzzettin PAK, yarışmada temel alınan kaynak eserin ise; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr.  Mehmet Emin Özafşar’ın hazırladığı “Riyazü’s -Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitap olduğunu belirtti. Yarışmayla ilgili tüm bilgilere ufkayolculuk.com internet adresinden ulaşılabileceğini belirten İzzettin Pak, Ödüllü Kitap Okuma Yarışması hakkında konuşmalarına şöyle devam etti:

 

CENNETE GİDEN YOLDA SİZE DOSTLUK EDEN ORGANİZASYON

Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmaktır. 

 

Büyük Ödüller

Gerek Türkiye dereceleri için, gerekse il dereceleri için, her kategoriye özel verdikleri büyük ödüller ile katılımcıları teşvik etmekte olduklarını belirten İzzettin PAK, bu ve benzeri kültür faaliyetlerinde, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin maddî  ve manevî desteklerinin her zaman yanlarında olduklarını hissettiklerini ve bundan da büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı da bu tür faaliyetlerin şehrimiz ve ülkemiz insanı yanında tüm dünya müslümanları için önemli olduğunu, Kur'an ve Sünnet (Hadis)'in, insanımızın hayatını şekillendirmesinde iki önemli kaynak olduğunu belirtti. Bu tür faaliyetlerde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden  Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü  Halil İbrahim Çolakkadı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kur'an'ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Hüseyin Yılmaz da bu anlamda yaptıkları faaliyetler hakkında kısa bilgi sundu. Kritik ve Analitik Düşünme, Helal ve Sağlıklı Gıda, Kur'an'ın Anlamıyla Buluşmak gibi alanlarda yaptıkları faaliyetleri dile getiren Hüseyin Yılmaz, bu kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine son verdi.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü  Halil İbrahim Çolakkadı'ya, yarışmada temel alınan kaynak eser olan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr.  Mehmet Emin Özafşar’ın hazırladığı, “Riyazü’s -Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitap hediye edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.