1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KSÜ’YE TÜBİTAK’TAN DESTEK DEVAM EDİYOR
KSÜ’YE TÜBİTAK’TAN DESTEK  DEVAM EDİYOR

KSÜ’YE TÜBİTAK’TAN DESTEK DEVAM EDİYOR

Bilimsel projeleri desteklemeye devam eden Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)’tan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)’ nin dört öğrencisine destek geldi.

A+A-

       TÜBİTAK’ın Üniversitelerimizin Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler alanlarında öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek ve lisans öğreniminde yapacakları araştırma projelerine kısmi destek verilmek amacıyla kurduğu ‘Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programı- 2209-A’ kapsamında, KSÜ Ziraat Fakültesi, Tarım Ekonomisi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Cuma Akbay danışmanlığında: “4634 Sayılı Şeker Kanunun Kahramanmaraş İli Şekerpancarı Üreticileri Üzerine Olan Etkileri” projesi ile Seda Yurdagül, Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Emine İkikat Tümer’in danışmanlığında “Çiftçilerin Leonardit Kullanımını Etkileyen Faktörlerin Belirlenmesi Üzerine Bir Araştırma: Kahramanmaraş İli Örneği” projesi ile Melike Salman, Yrd. Doç. Dr. Mücahit Paksoy’un danışmanlığında “Malatya ili Kayısı Üretiminde Risk Faktörleri ve Stratejilerinin Belirlenmesi” projesi ile Safiye Ercan, Doç. Dr. Ahmet Şahin’in danışmanlığında “Yeşil Pazarlamada Tüketici Algısı: İçecek Sektörü Örneği” projesi ile Hüseyin Meral isimli dört lisans Öğrencisinin projelerini ‘2014-1.Dönem Desteklenen Projeler’ kapsamına katarak destekleme kararı aldı.

 

Kendiside bir öğrenciye danışmanlık yapan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Cuma Akbay konu ile ilgili yaptığı kısa açıklamada bunun ilk olmadığını bu başarıların artarak devam ettiğini ve edeceğini dile getirerek: “Öğrencilerimize destek verildiği zaman onların neler yapabileceğini görüyoruz, geleceğin bilim insanlarını bu sıralardan hazırlamak ve onların başarılarına şahit olmak bizim için ayrı bir zevk ayrı bir gurur bize bu gururu yaşatan Öğretim Üyesi danışman arkadaşlarıma ve özelliklede öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.