1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2023'te Türkiye bambaşka olacak
2023'te Türkiye bambaşka olacak

2023'te Türkiye bambaşka olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş ilçe teşkilatlarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde ağırladı.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal: “Çocukların kendi kültürlerini, kimliklerini, hafızalarını, şehirlerini seveceği bir kültür ortamı planlıyoruz, insanların evinde eşiyle, dostuyla, akrabasıyla ekmeğini paylaşabildiği, kalbinde mutluluğunu yaşadığı bir ortam oluşturmanın mücadelesini veriyoruz” diye konuştu. 

AK Parti grup toplantısı öncesinde partisinin Göksun, Ekinözü ve Nurhak ilçe teşkilatlarıyla kahvaltıda bir araya gelen Bakan Mahir Ünal, çocukların kendi kültürlerini, kimliklerini, hafızalarını, şehirlerini seveceği bir kültür ortamı oluşturmayı planladıklarını söyledi.       

Ülkenin geleceğine, istikrarına kurulan tuzakları fark ederek, büyük bir ustalıkla berhava ettiklerini kaydettiği Kahramanmaraşlılara teşekkür eden Bakan Ünal, nihai gayelerinin insanların ağzının tadının bozulmaması olduğuna vurgu yaptı.

İnsanların evinde eşiyle, dostuyla, akrabasıyla ekmeğini paylaşabildiği, kalbinde mutluluğunu yaşadığı bir ortam oluşturmanın mücadelesini verdiklerini dile getiren Bakan Ünal, Türkiye’nin önümüzdeki dört yıl kendi yolunda devam edeceğini söyledi.

akparti-ilce-1.jpg

Bambaşka Bir Kahramanmaraş

“Türkiye belli bir raya oturdu. Bu ray Türkiye’yi önce 2019’a, ondan sonra da 2023’e taşıyacak.

Bu rayın oluşmasında ve Türkiye’nin hedeflerinin gerçekleşmesinde her birimizin çok büyük katkı ve emeği var kardeşlerim.

Daha kaliteli eğitim, daha kaliteli sağlık hizmeti, daha kaliteli kültür ve sanat faaliyetleri, bunun için daha kaliteli bir şehir ve şehir yaşamı elzemdir. Çok büyük mesafe katettik ama inşallah önümüzdeki süreçte hafızası olan, kimliği olan, kültür ve sanat hayatı canlanmış şehirlerimiz ve ilçelerimiz olacak.

Ocak ayının sonunda inşallah ilk ulaştırma çalıştayımızı yapacağız. Biz 2011 yılında yaptığımız eylem planını hamdolsun yüzde 90 oranında gerçekleştirdik. Şimdi ise 2015-2019 yıllarını kapsayan tekrardan bir eylem planı yapacağız.

Ulaştırma, sağlık, kültür, turizm, tarım, gıda şekilde çalıştaylar yapacağız ve eylem planlarımız bittikten sonra milletvekillerimiz ile birlikte o planların izlemeni ve değerlendirmesini yapacağız. 2019 yılına geldiğimizde bu hedeflerimizi yine yüzde 90 oranında gerçekleştirirsek ve 2019-2023 aralığında yine aynı başarıyı gösterirsek ben inanıyorum ki 2023 yılının Kahramanmaraş’ı, Afşin’i, Elbistan’ı, Göksun’u, Ekinözü’sü, Nurhak’ı bambaşka olacak.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.