1. Haberler

  2. TKDK’DA 9.BAŞVURU ÇAĞRI DÖNEMİ PROJE KABUL TARİHİ UZATILDI
TKDK’DA 9.BAŞVURU ÇAĞRI DÖNEMİ PROJE KABUL TARİHİ UZATILDI

TKDK’DA 9.BAŞVURU ÇAĞRI DÖNEMİ PROJE KABUL TARİHİ UZATILDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) kurumsal web sayfasında yaptığı duyuruyla 9. Başvuru Çağrı Dönemini bir hafta uzattığını duyurdu. TKDK’dan yapılan açıklamada Dokuzuncu Başvuru Çağrı Dönemi için başvuruların son teslim tarihi 22.03.2013

A+A-

 Yoğun Başvuru TKDK’ya süre uzattırdı

 9. Başvuru Çağrı döneminde traktör alımına da hibe verecek olan TKDK’na ülke genelinde yoğun bir talep gelmesi üzerine TKDK sürenin uzatılmasına karar verdi. TKDK 9.Başvuru Çağrı döneminde traktör alımına da hibe verecek olması çok fazla proje başvuru talebinin gelmesine neden oldu.

 TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörü Dr. Ömer Süha USLU;  9. Başvuru Çağrı döneminin bir hafta uzatıldığını belirterek, yatırımcıların bu süre uzatımını iyi kullanmalarını tavsiye etti.  USLU; TKDK’nın yeni IPARD programı değişiklikleri uyarınca et üretimi,  süt üretimi ve tıbbi aromatik bitkilerin üretimi için uygun harcama kalemi olarak traktör alımına hibe vereceklerini, hibe oranının da %50 ila 65 arasında olacağını söyledi.

 Süt Üreten tarımsal işletmelere yatırım ve Et Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım, Çiftlik Faaiyetlerinin geliştirilmesi kapsamında traktör alımına  % 50 ila % 65 oranında hibe desteği sağlayacağını duyurdu. TKDK’dan yatırımcılar IPARD programı kapsamında en fazla 82 KW gücündeki traktörler için hibe alabilecek.

 IPARD programında 2012 yılının  son çeyreğinde yapılan değişikliklerle  özellikle hayvancılık alanında yapılacak üretimler başta olmak üzere tıbbi aromatik bitkilerin üretimi için traktör alımına da hibe desteği verilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.