1. Haberler

  2. TKDK 4 MİLYONLUK 2 YATIRIMA DAHA DESTEK VERİYOR
TKDK 4 MİLYONLUK 2 YATIRIMA DAHA DESTEK VERİYOR

TKDK 4 MİLYONLUK 2 YATIRIMA DAHA DESTEK VERİYOR

TKDK yatırımcılarla iki yeni yatırım sözleşmesi imzalayacak.

A+A-

Tarım ve  Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Kahramanmaraş’ta yatırımlara destek vermeye devam ediyor, İlimizde Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Yatırım Fonları yatırımcılarla buluşuyor.

Şimdiye kadar yedi  Proje Başvuru Çağrı ilanına çıkan TKDK, Kahramanmaraş’ta biri Elbistan ve diğeri Afşin ilçesinde olmak üzere iki yeni yatırım sözleşmesini daha imzalayacağını duyurdu.  imzalanan toplam sözleşme bedeli 24 Milyon TL.’ye ulaşacak.

TKDK Afşin’de ve  Elbistan’da 100 büyük başlık iki yeni  süt üretim tesisine daha  hibe desteği verecek

TKDK  Afşin’de ’da100 büyük başlık  süt üretim tesisi kurulması için yatırımcı  firma MAYET TARIM VE HAYVANCILIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ile yatırım sözleşmesi imzalayacak. Altun Elma Kasabasında kurulacak olan tesis, AB standartlarında ve çevre  ve insan sağlığı şartlarına uygun olarak faaliyet gösterecek. Tesisin toplam maliyeti 1 milyon 839 bin TL.olacak. TKDK’dan kullanacağı hibe miktarı ise 797bin TL’yi buluyor.

TKDK yine Elbistan’da 100 büyük başlık  süt üretim tesisi kurulması için yatırımcı  SAMET AKSU ile yatırım sözleşmesi imzalayacak. Yeni yapalak köyünde  kurulacak olan tesis , yine  AB standartlarında ve çevre  ve insan sağlığı şartlarına uygun olarak faaliyet gösterecek. Tesisin toplam maliyeti 2 milyon TL. olacak. TKDK’dan kullanacağı hibe miktarı ise 986 bin TL’yi buluyor.

TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörü Dr. Ömer Süha USLU  ‘’Kurumumuz vasıtası ile İlimizin dört bir yanında yeni tesisler hayat buluyor. Şu ana kadar  İmzaladığımız tüm projelerin saha çalışmaları aynı şekilde devam ediyor. Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü olarak şimdiye kadar imzaladığımız sözleşme bedeli  20 milyon TL’ye ulaşmıştı. 6. Başvuru çağrı dönemi için kabul edilen son iki proje ile birlikte projelerin yatırım bedeli  yaklaşık 24 Milyon TL’ye ulaşmış olacak. Bu yatırım bedelinin yaklaşık yarısını hibe vererek destekleyeceğiz. Bu vesile ile yeni yatırımcılarımızı projelerini vermeleri hususunda teşvik etmek istiyorum. Özellikle, hayvancılık, kırsal turizm-konaklama tesisleri ve dondurmacılık sektöründen çok sayıda proje bekliyoruz. Bugün itibarı ile hayvancılık alanında Kahramanmaraş’ta TKDK hibe desteği ile birçok yeni işletme kurulacak. Yeni aldığımız ve alacağımız projelerle bu sayı daha da artacak.’’ dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.