SÜTÇÜ İMAM ANILIYOR

Kahramanmaraş İstiklal Mücadelesinin sembol ismi Sütçü İmam, düşmana ilk kurşunu attığı tarih olan 31 Ekim’de anılacak.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
SÜTÇÜ İMAM ANILIYOR

Kahramanmaraş Stratejik Düşünce Topluluğu Başkanı Dr. Gökhan Gökşen, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, düşmana ilk kurşunu atan Sütçü İmam’ı asla unutmayacaklarını söyledi. 31 Ekim 2012’de Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde düzenleyecekleri programla Sütçü İmam’ın bir kez daha anılacağını ve gelecek nesillere taşınacağını belirten Gökşen, şöyle konuştu:
“Kahramanmaraş’la özdeşleşmiş bir isim olan Sütçü İmam’ı gelecek nesillere layıkıyla anlatabilmek için böyle bir etkinliği düzenlemeye karar verdik. Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile o günkü birlik ve beraberlik hisleriyle bir araya geldik. 93 yıl önce 31 Ekim’de zulme karşı ‘dur’ diyen mazlumun yanında yer alan Sütçü İmam’ın ruhu günümüze de ışık tutacaktır.”
“Kendi değerlerine sahip çıkmayan, onları anlamayan milletler tarih sahnesinde her zaman zorluklar yaşamıştır.” diyen Gökşen, tüm Kahramanmaraşlıları etkinliğe davet etti. Gökşen, şunları kaydetti:
“Bizlerin bir araya gelerek yeni bir ülke kurmasında rol oynayan her bir kahramanı günümüzde daha iyi anlamaya çalışmamız gerekiyor. İstiklal mücadelesinde zorluklara göğüs geren ecdadımızın ruhunda hissettiği inanç, kararlılık ve fedakarlık hislerini bugüne taşıyarak ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bütün Kahramanmaraşlıları 31 Ekim’de düzenleyeceğimiz anma etkinliğimize davet ediyoruz.”
Gökşen, KSÜ öğrencileri ile hazırladıkları “Sütçü İmam Piyesini” ilerleyen günlerde yurt çapında düzenlemeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.