1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. SAĞLIKTA İLETİŞİM, SAĞLIKLI İLETİŞİM
SAĞLIKTA İLETİŞİM, SAĞLIKLI İLETİŞİM

SAĞLIKTA İLETİŞİM, SAĞLIKLI İLETİŞİM

“Sağlıkta İletişim, Sağlıklı İletişim” konulu eğitim programı Bakanlık Müşaviri Yard.Doç.Dr.Bedrettin ULUAT tarafından 24.09.2012-25.09.2012 tarihleri arasında İl Sağlık Müdürlüğü’nde toplantı salonunda yapıldı.

A+A-

Toplantı salonunda İl Sağlık Müdürü Dr.M.İlker ÇİTİL,Halk Sağlığı Müdürü Dr.Ahmet YENER,Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleriyle, Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları  hazır bulundu.

Dr.M.İlker ÇİTİL eğitim değerlendirmesinde;Bakanlığımızın projesinde olan " Sağlıkta İletişim, Sağlıklı İletişim"  konulu eğitim programının  Sağlık çalışanlarımız ve halkımız arasındaki iletişim sorunlarını en aza indirgemek ve bu olumsuzluklara karşı dikkat çekmek, iki taraf  için de iletişim konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır, dedi.

Ayrıca,Sağlık personeli elini şefkatle uzatır ve dertli insanların dertleriyle dertlenerek hastaların acısını en aza indirgemek için uğraşır, nezaketin de sağlık çalışanlarının şiarı olduğunu söyleyen Çitil sözlerini tamamladı.

İlk gün Aile hekimlerine etkili  bir sunum yapan Yard.Doç.Dr.Bedrettin ULUAT, hasta ,doktor iletişimlerinin nasıl olması gerektiğini; sağlık çalışanları ile hasta ve hasta yakınlarının karşıt taraflarda olmadığı, aynı amaç doğrultusunda çalıştığı ve her birinin empati yaparak daha hoşgörülü ve hastalara yaklaşım iletişimleri hakkında konuştu.

İkinci gün yine İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda,salonu tamamı ile dolduran  İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları ve Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanlarına sağlıklı iletişim konusunda konuşan, Bakanlık Müşaviri sayın Yard.Doç.Dr.Bedrettin ULUAT  Sağlıkta sağlıklı iletişimin nasıl olması gerektiğini anlattı.

İletişimin anne karnında başladığı ve insanın hayatı boyunca devam eden bir gerçeği olduğunu, özellikle de sağlıkta sağlıklı iletişimin önemli olduğunu söyledi.2 Saatten fazla süren eğitim tüm katılımcıların beğenisi ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.