1. Haberler

  2. PAKDİL; MEHMET AKİF ERSOY, KURTULUŞ SAVAŞINDAKİ MÜCADELESİ İSTİKLAL MARŞI İLE DESTANLAŞTIRMIŞTIR
PAKDİL; MEHMET AKİF ERSOY, KURTULUŞ SAVAŞINDAKİ MÜCADELESİ İSTİKLAL MARŞI İLE DESTANLAŞTIRMIŞTIR

PAKDİL; MEHMET AKİF ERSOY, KURTULUŞ SAVAŞINDAKİ MÜCADELESİ İSTİKLAL MARŞI İLE DESTANLAŞTIRMIŞTIR

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Gelişim Üniversitesi Öğrencilerini kabul etti.

A+A-

 Mehmet Akif Ersoy’un Kurtuluş Savaşı sırasında verdiği fikri mücadelenin önemine değinen Pakdil, “Rahmetli Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı sırasında vermiş olduğu örnek mücadelesini İstiklal Marşı ile destansı bir hale getirmiştir” dedi.

Gelişim Üniversitesi öğrencilerini kabul eden ve öğrencilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, öğrencilere iyi bir gözlemci olmalarını, yaptıkları işi önemsemelerini söyledi.  Siyaset kurumuna yapılan haksızlıkların, milli iradeye yapılan haksızlık olduğunu sözlerine ekleyen Nevzat Pakdil, “Gençlik örgütlenmeleri siyasetin mihenk taşıdır. Öğrencilik döneminde bir kulüp üyesi olmak, bu kulübün başkanı olmak bir bakıma liderlik vasfı taşımanın göstergesidir” şeklinde konuştu.

“MEHMET AKİF ERSOY’UN MÜCADELESİNDE GENÇLERE BÜYÜK ÖRNEKLER VAR”

İstiklal Marşının kabulünün 92. Yıldönümünü de kutlayan Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Mehmet Akif Ersoy’un vermiş olduğu mücadeleyi iyi okumak, iyi anlamak ve ondan örnekler çıkarmak gerekiyor. Hayatın en zor şartlarında nasıl mücadele verilir, zorluklara karşı nasıl göğüs gerilir ve nasıl fedakârlık yapılır, tüm bunları Rahmetli Mehmet Akif Ersoy’un hayatında görmek mümkündür. Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş mücadelemize ve Türk Fikir Hayatına öyle bir damga vurmuştur ki, bu mühürde birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, milli ve manevi değerler vardır” ifadelerini kullandı.

İstiklal Marşının kabul yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmetle andıklarını ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Son söz olarak, Mehmet Akif Ersoy’un sözlerini söylüyorum. Allah bu millete bir kez daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.