1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Nurhak'ta Çok Güzel 2 Yıl Geçirdim'
'Nurhak'ta Çok Güzel 2 Yıl Geçirdim'

'Nurhak'ta Çok Güzel 2 Yıl Geçirdim'

Yaz Kararnamesi ile tayini Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine çıkan Nurhak Kaymakamı Eyüp Fırat için veda yemeği düzenledi.

A+A-

  Yaz Kararnamesi ile tayini Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine çıkan Nurhak Kaymakamı Eyüp Fırat için veda yemeği düzenledi. Veda yemeğinde duygu dolu bir konuşma yapan Kaymakam Fırat, “Ben Nurhak’ta çok güzel bir iki yıl geçirdim, herkese çok teşekkür ediyorum. Çok dost kazandım. Bundan sonra devlet bizi nerede, hangi görevde vazifelendirirse biz Nurhak’ın hizmetindeyiz” dedi. 
Nurhak Öğretmenevi Bahçesinde verilen iftar yemeğine; Belediye Başkanı Ahmet Akkuş, Emniyet Amiri Alparslan Alptuğ, Milli Eğitim Müdürü Selahattin Haytaoğlu, Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Emin Polat, kurum ve kuruluş temsilcileri, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve davetliler katıldı.
30 Temmuz 2010 tarihli kararname ile Nurhak’a atanan Kaymakam Eyüp Fırat, 2 yılın ardından tayininin Akçakale’ye çıktığını ifade ederek, yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Kahramanmaraş ilimizde sayın valimiz başta olmak üzere, il müdürlerimizle, çevre ilçelerle özellikle Elbistan’la, belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum her hususta yanımızda oldu. Mesai arkadaşlarımla, ilçe müdürlerimize her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizi yarı yolda bırakmadılar. Kendilerine verdiğimiz görevin fazlasını yerine getirdiler. Siyasetle, bürokrasiyle son derece uyumlu çalıştık. Bunun meyvelerini de aldığımız kanaatindeyim. Tabi veda konuşmaları çok zor, kelimeler insanın boğazına düğümleniyor. Ben Nurhak’ta çok güzel bir iki yıl geçirdim, herkese çok teşekkür ediyorum. Çok dost kazandım. Bundan sonra devlet bizi nerede, hangi görevde vazifelendirirse biz Nurhak’ın hizmetindeyiz. Konuşmamı küçük bir anekdot ile kapatıyorum. Mevlana ile Şems-i Tebriz’inin muhabbetleri meşhur. Bir gün Mevlana Hazretleri bir sohbet esnasında içeriye biri giriyor ve ‘Ben Şems’i gördüm’ diyor. Mevlana ise üzerindeki çok değerli kaftanını çıkararak, o adama veriyor. Kaftanı alıp uzaklaşınca vatandaş, içeridekiler, ‘yalan söylüyor, neden kaftanınızı verdiniz?’ deyince diyor ki; ‘Yalanına kaftanımı verdim. Doğru söylese idi bütün servetimi verirdim.’ Bende bu muhabbetle haberlerini bekliyorum ve teşekkür ediyorum.”
Daha sonra mikrofona gelen Nurhak Belediye Başkanı Ahmet Akkuş, Kaymakam Eyüp Fırat’ın ilçeye çok büyük katkılar sağladığını belirterek, şöyle konuştu:
“Eğitime öğretime gerçekten çok büyük katkıları oldu. Onun koordinatörlüğünde eğitim Nurhak’ta gerçekten önemli mesafe kat etti. Nurhaklı gençlerin iki tane valizi vardır. Biri gurbetçi valizi, diğeri eğitim valizi. Ekmeğinin peşinde gurbette olan vatandaşlarımız azımsanmayacak kadar çok. Ama biz hep şunu söyledik. ‘Nurhak’ta eğitim valizleri toplansın, eğitim yolculuğu yapılsın’ dedik. Bunu da kaymakam bey büyük ölçüde başardı. Sayısal anlamda Türkiye birinciliğini aldı. Nurhak tarihine geçmesi gereken bir ödüldür. Sayın Kaymakamımız Eyüp Fırat’ın döneminde bu gerçekleşti. Kendisine teşekkür ediyoruz. Nurhak ilçemiz öteden beri yatırımları az alan bir ilçeydi. Ama bu dönem itibarı ile birlikte çalışmanın, Nurhak ilçesinin sıkıntılarını birlikte aşmanın tadını hep beraber yaşadık. Kanalizasyon ihalesi yapılmış bir Nurhak ilçesi, az da olsa sıcak asfalta tanık olacak bir Nurhak, bunlarda hiç azımsanmayacak kadar önemli değerlerden bir tanesidir. Avukat olunca, biliyorsunuz adliyemizi Elbistanlı dostlarımıza emanet ettik. Bu bir yanlıştı, bu yanlıştan en kısa zamanda dönülmesi gerekir. Hakim ve savcılarımızı burada misafir olarak değil, ev sahibi olarak görmek istiyoruz.”
Kaymakam Fırat’a, Nurhak’a hizmetlerinden dolayı bir de plaket takdim eden Başkan Akkuş, “Gittiği yerde başarılı olacağına, başarısını devam ettireceğinden hiç şüphemiz yoktur. Memuriyet olduğu için bir gün Nurhak’tan ayrılacağını biliyorduk. Bir arkadaşı, dostu uğurluyoruz ve yolunuz açık olsun diyoruz” dedi.(KAHRAMANMARAŞ İHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.