1. Haberler

  2. NAZLI CEYLAN BALDUK KURTUL KADIN HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLADI
NAZLI CEYLAN BALDUK KURTUL KADIN HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLADI

NAZLI CEYLAN BALDUK KURTUL KADIN HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLADI

NazlıI Ceylan Balduk Kurtul, 5 Aralık DünyaKadın Hakları Günü'nü kutladı:

A+A-

"Ülkemizde kadın olmak zor, kadının çalışması kadın olmasından daha da zor.

Uluslararası Kalkınma Teşkilatı OECD’nin verilerine baktığımızda, 1994 – 2010 yılları arasında Türkiye’de kadın işsizlik oranının arttığını, 1994’te % 8,3 olan işsizlik oranının 2010 yılında %10,6’ya yükseldiğini görüyoruz.

Kadınların iş bulmakta karşılaştıkları güçlükler, eğitim durumları ve işten çıkarılmada neredeyse ilk tercih edilen grup olmaları, maalesef kadın işsizlik oranının yüksek olmasındaki önemli sebeplerin başında yer alıyor. Çünkü kadının birincil sorumluluğu ev düzenini sağlamak, çocuk doğurmak ve bakmak olarak algılanıyor. Halbuki çocuklarımıza güzel bir gelecek sağlayabilmek için  gelişmişlik düzeyi yüksek bir toplum haline ulaşmamız gerekiyor. Bu da ancak kadınlarımızın da işgücüne ve sosyal hayata katılımıyla gerçekleşecektir.

 Bu bağlamda kadına pozitif ayrımcılık yapılmasını destekliyor ve Dünya Kadın Hakları gününü önemsiyorum. Hak verilmez, alınır. Kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar savunma cesaretine ulaştığı günleri görmek dileğiyle Dünya Kadın Hakları günümüzü kutluyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.