1. Haberler

  2. MARAŞ OLAYLARININ 34. YIL DÖNÜMÜ
MARAŞ OLAYLARININ 34. YIL DÖNÜMÜ

MARAŞ OLAYLARININ 34. YIL DÖNÜMÜ

MARAŞ OLAYLARININ 34. YIL DÖNÜM15 İLDEN GELEN 900 ÇEVİK KUVVET POLİSİ, 50 ÖZEL HAREKATÇI VE 600 JANDARMA, 8 TOMA ARACIYLA KENTTE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI

A+A-

 

 MARAŞ OLAYLARININ 34. YIL DÖNÜMÜ 

15 İLDEN GELEN 900 ÇEVİK KUVVET POLİSİ, 50 ÖZEL HAREKATÇI VE 600 JANDARMA, 8 TOMA ARACIYLA KENTTE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI 

 

 Kahramanmaraş'ta, Maraş olaylarının 34. yıl dönümü nedeniyle geniş güvenlik önlemleri alındı. Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel, Narlı beldesinden kent merkezine yürüyüş yapacaklarını açıkladı. 
Maraş olaylarının 34. yıl dönümü nedeniyle Kahramanmaraş'ta düzenlenecek miting ve yürüyüşe izin verilmedi. 15 ilden kente sevk edilen 900 çevik kuvvet polisi, 50 özel harekatçı ve 600 jandarma, 8 adet toma aracıyla kentte güvenlik tedbirleri aldı. Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel ise, Yaşar Pastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, federasyonlarına bağlı tüm kuruluşlar ve Avrupa'daki konfederasyonda yer alan arkadaşlarıyla Maraş olaylarının yıl dönümü dolayısıyla Kahramanmaraş'a geldiklerini ifade ederek, "Ancak Türkiye'nin çeşitli illerinden araçlarımızın çıkışı engelledi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan bir engelleme ile arkadaşlarımızın Kahramanmaraş'a gelmeleri engelleniyor, bırakılmıyor. Birçok kentimizde bunun mücadelesi, kavgası veriliyor" dedi.
Şu anda Narlı beldesine gelenek cemevinde toplananlar ile Gar Meydanı'nda buluşacaklarını belirten Özel, "Geçen sene de söylemiştik, bu sene de söylüyoruz. Biz buraya bir anma için geliyoruz. 34 yıl önce katledilen insanlarımızı anmak, yasını tutmak için bir karanfil bırakabilmek için geliyoruz. Ama ne yazık ki hükümet bu güne kadar olduğu gibi öldürülenleri maalesef suçlu görüyor. Öldürenleri haklı buluyor, onları koruyor ve korumaya da devam ediyor. Çünkü bize izin vermemekle bu cinayetleri onaylıyor anlamı çıkartabiliriz. O yüzden biz kararlıyız. Bütün gücümüzle Narlı'ya gelen arkadaşlarımızla Gar Meydanı'na yürüyeceğiz" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.