KÜLTÜR HAZİNESİNE BİR ALTIN KİTAP DAHA

Kahramanmaraş’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini dünyaya yansıtan Kahramanmaraş Belediyesi arşivlik bir kitabı daha okuyucuyla buluşturdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
KÜLTÜR HAZİNESİNE BİR ALTIN KİTAP DAHA

Kahramanmaraş belediyesi basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğünün hazırladığı “Şehr-i Maraş’ı Bir Temaşa” adlı kitap raflardaki yerini aldı. Kahramanmaraş Belediyesi fotoğrafçısı, fotoğraf sanatçısı Sertaç Akkuş ile KAFSAD (Kahramanmaraş Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği) Başkanı Mehmet Kırmızıkaya ve KAFSAD üyesi fotoğrafçıların Kahramanmaraş’a ait fotoğraflarının yer aldığı kitap Kahramanmaraş’ı anlatan en güzel dizelerle buluştu. Kitapta Kahramanmaraş’ın doğal güzellikleri ve kültürel değerlerinin bir birinden özel kareleri yansıtıldı. 250 fotoğrafın yer aldığı kitap baskı kalitesi ve fotoğraflara uygun boyutuyla, koleksiyoncuların kaçırmaması gereken bir eser.

Kahramanmaraşlıları kültür ve sanat faaliyetleriyle buluşturan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz kitabın önsözünde okuyucuya şöyle seslendi: “Kahramanmaraş… Tarihiyle, kültürel dokusuyla, coğrafyasıyla, insanıyla, sevgisiyle, saygısıyla herkesin gönlünde taht kurabilmiş ender kentlerden biri. Her tarafı eşsiz güzelliklerle dolu olan Kahramanmaraş’ımızı, bu defa görüntülerle sunuyoruz. Tarihe kayıt düşerek gelecek nesillere kültürel miras bırakmak maksadı ile yayına hazırladığımız bu albümde Kahramanmaraş’ın güzelliklerini bir araya getirdik. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan bir şehir kuşkusuz çok daha fazlasına layıktır. Biz bunun için her türlü fedakârlığı yapmaya ve Kahramanmaraş’ın kültür hayatına katkıda bulunmaya kararlıyız. Çalışmayı gerçekleştiren arkadaşları tebrik ederken sizi hafızalarda kalacak Kahramanmaraş görüntüleriyle baş başa bırakıyorum.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.