1. HABERLER

  2. KOBİ İŞBİRLİĞİ VE KÜMELENME PROJESİ
KOBİ İŞBİRLİĞİ VE KÜMELENME PROJESİ

KOBİ İŞBİRLİĞİ VE KÜMELENME PROJESİ

Ekonomi Bakanlığı öncülüğünde devam eden “Kobi İşbirliği ve Kümelenme Projesi” kapsamında Kahramanmaraş’ta metal mutfak eşyaları sektörünün geleceğinin konuşulduğu toplantı düzenlendi.

A+A-

 Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliği yaptığı toplantıda, sektör strateji raporunun sonuçları, katılımcılarla paylaşılarak, gelecekte sektörün rekabet gücünün daha da artırılabilmesi için yapılacak çalışmalar noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.
Metal mutfak eşyaları sektöründe hem bölgesel hem de ulusal çapta önemli bir merkez olan Kahramanmaraş’ın daha iyi noktalara gelebilmesi için uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi çalışmalarını da ele aldılar. Toplantıya katılan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Kıymık, “Bizler sanayicilerimizin sorunlarına elimizden geldiği ve talep olduğu ölçüde cevap vermek arzusundayız. Özellikle şu sıralar yoğun olarak yaşanan ürün standardizasyonu ve sertifikasyonu konusunda sanayicilerimize destek verebiliriz.” dedi. .
Küme Merkezi Koordinatörü Aynur Öngel ise, sanayi ve üniversite işbirliğinin oluşma sürecinde, ticaret odası ve küme merkezi olarak köprü görevi üstleneceklerini belirtti.
Toplantıda katılımcılara, KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi kapsamında Kasım 2012’de başlayıp Haziran 2013’e kadar devam edecek olan kurumsallaşma, ürün kalite ve sertifikasyonu, maliyet analizi, stratejik yönetim, markalaşma, ihracat ve dış ticaret gibi inovasyon eğitimlerinin sektör gelişimine önemli katkılar sağlayacağı ve bu eğitimlere ücretsiz olarak katılabilecekleri belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.