1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. KİMSE YOK MU DERNEĞİ’NDEN SURİYE KAMPANYASI
KİMSE YOK MU DERNEĞİ’NDEN SURİYE KAMPANYASI

KİMSE YOK MU DERNEĞİ’NDEN SURİYE KAMPANYASI

Kimse Yok Mu ülkelerindeki iç çatışmalardan kaçarak, komşu ülkelerde mülteci durumuna düşen onbinlerce Suriyeli mülteci için giyim yardımı seferberliği başlattı.

A+A-

                 Kimse yok mu derneği Kahramanmaraş şube başkanı Mustafa TİMURBANGA  Suriyeli mülteciler hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Suriye’de muhalifler ve iktidar arasında silahlı çatışmalar başlayınca en çok zarar gören her zaman olduğu gibi başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere sivil vatandaşlar oldu.  Ülkede pek çok kentte ağır silahların da kullanıldığı çatışmalar yaşanırken onbinlerce Suriyeli evlerini terk etmek zorunda kaldı. Suriye’de çatışmalar kanlı bir iç savaşa dönüştü.

                Kadın ve çocuklar başta olmak üzere onbinlerce Suriyeli, ülkelerinden kaçarak, Türkiye, Ürdün ve Lübnan olmak üzere komşu ülkelere sığınmak zorunda kaldı. Ülkemize sığınan Suriyeliler için devletimiz seferber oldu. Kimse Yok Mu derneği olarak, ülkelerindeki savaştan kaçarak Ürdün, Lübnan ve Türkiye’de mülteci durumuna düşmüş onbinlerce Suriyeliye yardım ulaştırıldı. Devletimizin yetkilileriyle görüşerek ve gerekli izinler alınarak K.Maraş, Gaziantep, Hatay, Kilis’te bulunan mültecilere yardımlar yapıldı ve yapılmaya devam etmektedir. 

Timurbanga; Şuan itibariyle K.Maraş’a 12,750 Suriye vatandaşı gelmiş bulunmaktadır. Bizim misafirimiz konumunda bulunan bu insanların en çok bebek, çocuk malzemesi, kışlık Giyim, yorgan, halı, battaniye ve temizlik malzemelerine ihtiyaçları olduğu belirtti.

 Bu malzemelerin temini adına bir kampanya başlattıklarını, buradan Hayırseverlerimize seslenmek istiyorum dedi.

Türk halkının gönülden destekleri ve yardımlarıyla bugüne kadar dünyanın pek çok yerinde ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan kimse yok mu derneği bu günde Suriye’de ki o zalim, katil Esat rejimi sebebiyle evini barkını terk eden mazlumlara yardım ediyor.

O zalim, katil Esat rejimi yüzünde kaçan bu insanları önyargılı davranmayın. Dün nasıl Van denince, Somali denince, Sudan, Pakistan denince tek yürek  olup yardım etmek için  yarıştıysak bugünde  bize sığınan gözü  yaşlı bacılarımız, analarımız ve o mazlum sabi çocuklar için yardım edelim; Birçoğu  anasını, babasını, kocasını ve çocuklarını kaybetmişler. Bu mazlumlara yardım edelim. Bu bizim hem Müslüman olarak görevimiz hem de bir insan olarak insanlık vazifemizdir dedi.

Kimse Yok mu’nun başlatmış olduğu “Suriyeli Mülteciler Kampanyası” için yardımseverleri, memleketlerinden kaçmak zorunda kalan ve  Türkiye, Ürdün ve Lübnan’daki Suriyeli mültecilere yardım etmeye çağırıyor.            

Adres: Şehit Abdullah Çavuş mahallesi                                  BANKASYA hesap numarası:1073989-1.TL

           Mustafa Or cad. Ecem apt.altı                                                                                    1073989-2 .$  

           NO:16/B K.MARAŞ                                                                                                     1073989-3 EURO                            

Telefon: (0344) 2154001                                                                TÜRKİYEFİNANS           :260000-4 .TL                     

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.