KENT KONSEYİ KÖŞE YAZARLARINI BİR ARAYA GETİRDİ

Kent Konseyi Kültür Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubunun organize ettiği köşe yazarlarıyla tanışma programı Pınarbaşı misafirhanesi ve Kadın Okuma Salonunda yapıldı. Programa; Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi ve Çalışma

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
KENT KONSEYİ KÖŞE YAZARLARINI BİR ARAYA GETİRDİ

 Kahramanmaraş il ve ilçelerinden 34 köşe yazarının katıldığı programda tanışmadan sonra kentin sorunlarına karşı özgür ve tarafsız köşe yazarlığı anlayışla birlik olma çağrısı yapıldı.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Mahir Keçe yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bir şehri ayakta tutan birçok unsur vardır ama bunlardan özellikle iki unsur çok önemlidir; aydınlar ve sermaye sahipleri. Bu iki unsur bir ülkeyi, bir şehri ayakta tutan dinamikler olarak gösterilebilir. Öteden beri hayal ettiğimiz bir şeydir. Şehrimizin yerel medyasında kalem sahibi olan, kendi penceresinden şehrimizin meselelerine bakan kişilerle tanışmak ve dinlemekti. Yerel gazetelerimizde ve internet gazeteciliği yapan yaklaşık 60 arkadaşımızla iletişime geçtik. İlçelerimizden de ulaştığımız köşe yazarlarımız oldu. İlk toplantımızda bir birimizi tanımak ve dinlemek olsa da ileride kalbi bu şehir için atan köşe yazarlarımızla “K.Maraş Köşe Yazarları Platformu” oluşturabiliriz.”

 Son günlerde yerel kültürün geliştirilmesi adına çalışmaların yapıldığına dikkat çeken Keçe, şöyle devam etti: “Yerel kültürlerin gelişmesiyle ilgili kararlar Ankara`da alınsa da bu iklimi besleyecek, güçlendirecek olan o şehrin kültürel değerleridir. Yani aydınlar, sanatkârlar bu şehrin diğer değerleri olacaktır. Bize maddi ve manevi destek verilmeye devam edilirse yerel kültürün canlanması adına çok hızlı mesafe alırız, diye ümit ediyorum. Ben bu manada duyarlılık gösteren yöneticilerimize, sanatçılarımıza, zanaatkârlarımıza, aydınlarımıza teşekkür ediyorum; çünkü öncü olmak, ilk olmak önemli.”

Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kent Konseyinin yasada da belirtilen amacı şehrin sivil inisiyatifini hareket geçirmek, akil adamlarını bir araya getirmek. Bu gün bu akil adamların bir araya geldiği bir gün. Kamuoyu oluşturmak, fikir alışverişinde bulunmak için bir aradayız... İnşallah, bu toplantılar sonunda şehrimiz adına birlikte yapabileceğimiz çok güzel neticeler çıkacaktır. Köşe yazarlarımızın bu birlikteliği ümit vericidir. Kendini şehrin sakini olma yanında, sahibi olma düşüncesiyle de hareket eden kişilerin sayısını artırmak istiyoruz.” 

Kahramanmaraş Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini halen başarıyla yürüten  Halit Uğur ise köşe yazarlarıyla birlikte olmaktan ve tanışmaktan memnun olduğunu ifade ederek şunları dile getirdi:  “Kahramanmaraş Valiliğinin güzel bir kütüphanesi var, buradan faydalanmak isteyen arkadaşlar bizimle irtibata geçerlerse o kütüphaneyi kendilerinin hizmetlerine açarız. Yapılacak güzel çalışmaların her zaman yanında olmaya çalışacağım.”

Program, fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.